НОВИНИ

Вицепрезидентът: Гласувах с убеждението, че с моя глас намалява тежестта на изборната търговия

2024-10-27 12:18:00
Илияна Йотова изрази надежда след поредните предсрочни избори да се състави силно политическо правителство
 
Гласувах с убеждението, че с моя глас се намалява тежестта на изборната търговия. Призовавам всички български граждани да упражнят правото си на глас. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова пред журналисти, след като гласува на предсрочните избори за Народно събрание.
 
На въпрос дали властите са направили достатъчно, за да спрат купения и контролиран вот, вицепрезидентът посочи, че предстои да се види дали зад шумните акции стоят реални резултати. Тя заяви, че не е оптимист, че ще се посочат реалните купувачи на гласове.
 
Вицепрезидентът изрази надежда след изборите да се сформира силно политическо правителство. „Има такава реална възможност при преговори, ясно очертана програма и силни лидери. За да се излезе от политическата криза, трябват политици силни лидери“, подчерта Илияна Йотова. Запитана за формулата с равноотдалечен премиер, предлагана от една от политическите коалиции, тя заяви, че това е вариант, с който политиците ще се опитат да заблудят гражданите защо не влизат в коалиция и не искат да управляват.
 
Вицепрезидентът гласува с машина. „Имаше доста опити да се всее съмнение в машинното гласуване, но аз съм убедена в него“, посочи Йотова.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: Парламентът трябва да приеме законодателни промени, които да гарантират по-голямо доверие в изборния процес и намаляване на субективния фактор

18 декември 2025 | 11:11
Държавният глава проведе консултации с представители на „Алианс за права и свободи“

Румен Радев: Младите хора на България притежават чувство за достойнство и дълг, което заявиха смело и открито

17 декември 2025 | 17:05
Държавният глава се срещна с участници в стажантската програма на Администрацията на президента през 2025 г.

Президентът проведе консултации с парламентарната група на „Има такъв народ“

17 декември 2025 | 13:01
Президентът Румен Радев проведе консултации за съставяне на правителство с представители на парламентарната група на „Има такъв народ“ (ИТН). Срещата на държавния глава, в която участва вицепрезидентът Илияна Йотова, е в изпълнение на чл. 99, ал. 1 от Конституцията с политическите сили в 51-вото Народно събрание.

Президентът проведе консултации с представители на „БСП – Обединена левица“

17 декември 2025 | 12:12
В съответствие с чл. 99, ал. 1 от Конституцията държавният глава провежда консултации с политическите формации в 51-вото Народно събрание. В разговора участва и вицепрезидентът Илияна Йотова.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки