НОВИНИ

Държавният глава на прием по случай Трети март в Тирана: България и Албания са не само съюзници, но и приятели

2020-03-05 21:00:00

България и Албания са не само съюзници, но споделят и истинско приятелство и партньорство, значим принос за което има и българското национално малцинство  в страната. Това заяви президентът Румен Радев в словото си на приема по повод Националния празник на България – 3 март, даван от посолството ни в Албания за дипломатическата общност, изтъкнати представители на албанското общество и на българската общност. На приема присъстваха президентът Илир Мета, бившият албански президент Реджеп Мейдани, председателят на парламента Грамоз Ручи, представители на изпълнителната власт, както и кметовете на Девол, Корча, Пустец и Балш, в които живеят и представители на българското национално малцинство.

Държавният глава пожела на сънародниците ни в Албания успех в тяхната историческа мисия да свързват двата приятелски народа. Румен Радев призова българите в Албания да бъдат лоялни и горди граждани на страната, но да не забравят и пазят своята българска идентичност.

Президентът благодари на представителите на албанските институции, които присъстваха на приема, за приетите законови разпоредби, с които се създава възможност за българското национално малцинство да упражнява своите права.


 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: Трябва да се гарантира, че на изборите ще бъде зачетен истинският глас на всеки български гражданин

10 февруари 2026 | 14:02
Държавният глава проведе консултации с представители на парламентарната група на „Величие“ преди назначаването на служебен кабинет

Държавният глава: Консултациите за назначаване на служебно правителство не са място за предизборна кампания

10 февруари 2026 | 12:12
Президентът Илияна Йотова се срещна с представители на парламентарната група ПП МЕЧ преди назначаването на служебен кабинет

Президентът Йотова: Служебният премиер трябва да се справи с множеството предизвикателства пред страната и да организира честни избори

10 февруари 2026 | 10:10
Държавният глава проведе консултации с „Алианс за права и свободи" преди назначаването на служебен кабинет

Президентът Йотова отдаде почит пред барелефа на Левски в Монца

6 февруари 2026 | 16:04
В града живее втората по големина в Италия българска общност

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки