НОВИНИ

Интронизация на новия император на Япония Нарухито

2019-10-22 17:59:00

Държавният глава и съпругата му Десислава Радева участваха на церемонията по интронизация и на приема на новия японски император Нарухито. Повече от 2000 гости от 200 държави присъстваха на церемонията в императорския дворец, а България беше представена от президента.  

Според държавния глава Румен Радев, приятелството и доверието са най-големият капитал на двустранното сътрудничество между България и Япония и са здрава основа за тяхното развитие в бъдеще, за още по-активно партньорство в икономиката, културата, науката и образованието.

През 2019 г. заедно отбелязваме и три годишнини в нашите отношения – 110 години от първите двустранни контакти, 80 години от установяването на дипломатически отношения и 60 години от тяхното възстановяване.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Държавният глава: Консултациите за назначаване на служебно правителство не са място за предизборна кампания

10 февруари 2026 | 12:12
Президентът Илияна Йотова се срещна с представители на парламентарната група ПП МЕЧ преди назначаването на служебен кабинет

Президентът Йотова: Служебният премиер трябва да се справи с множеството предизвикателства пред страната и да организира честни избори

10 февруари 2026 | 10:10
Държавният глава проведе консултации с „Алианс за права и свободи" преди назначаването на служебен кабинет

Президентът Йотова отдаде почит пред барелефа на Левски в Монца

6 февруари 2026 | 16:04
В града живее втората по големина в Италия българска общност

Президентът към българските олимпийци: Цяла България е с вас

6 февруари 2026 | 11:11
Президентът Йотова е в Милано по покана на президента на Международния олимпийски комитет Кърсти Ковънтри за официалната церемония по откриването на Олимпиадата

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки