НОВИНИ
Президентът Румен Радев назначи Ивелина Димитрова за член на Съвета за електронни медии
2018-06-28 12:23:00На основание чл.98, т.7 от Конституцията на Република България във връзка с чл.24, ал.1 от Закона за радиото и телевизията, държавният глава Румен Радев подписа днес указ за назначаването на Ивелина Ганчева Димитрова за член на Съвета за електронни медии.
* * *
Ивелина Димитрова е магистър по право и магистър по социални дейности, политики и здравноосигурителни системи на Великотърновския университет “Св.св. “Кирил и Методий”.
Започва журналистическата си кариера като нещатен сътрудник в Българската национална телевизия през 1996 г. Последователно е репортер, сценарист, автор на документални филми, рубрики, телевизионни предавания със социална и обществена тематика, редактор, водещ.
През 2003 г. е назначена като продуцент в продуцентско направление “Общество” на БНТ, след като концепцията й за социално предаване, посветено на хората в неравностойно положение е одобрена след редовна конкурсна сесия на медията. Едновременно с това работи като сценарист и редактор на здравните програми на БНТ, реализира социалнозначими обществени кампании, посветени на донорството и трансплантациите, проекти в областта на защитата правата на българските граждани.
Автор е на концепциите и продуцент на успешните ежедневни блокови формати, които съответстват на обществената функция на БНТ: “Денят отблизо”, “Здравето отблизо”, социалния документално-публицистичен формат “Малки истории”, уникалното за българския медиен ефир здравно риалити “Зелената линейка”.
Носител е на множество журналистически награди за предаванията и екипите, които създава през годините. Носител е на званието „Достоен българин” в категория „Медии“ за провеждане на кампанията на БНТ и Столична община „Училище без бариери” през 2007 г. и отново през 2014 г. за реализирането на обществения формат “Зелената линейка”, който е и инициатива за превенция на социално-значимите болести у нас.
Дългогодишен член на Съюза на българските журналисти и експерт в сферата на гражданското общество у нас, неправителствения сектор, българските институции, медийното законодателство.
Участвала е в първите работни групи към СЕМ по разработване на предложение за критерии за оценка на медийно съдържание, което е неблагоприятно или създава опасност от увреждане на психическото, нравственото и/или социалното развитие на децата.
Преминала е специализирано обучение за журналисти в Брюксел към Европейската комисия: „Дискриминационни практики в медиите и тяхното преодоляване”, „Двойна дискриминация над жени”, с партньорството на СИБ.
Владее английски и руски език.