НОВИНИ

Президентът Росен Плевнелиев се срещна с младежи, подпомогнати по инициативата "Подкрепи една мечта"

2014-11-17 14:00:00

Президентът Росен Плевнелиев се срещна с младежи, подпомогнати по инициативата на президентската институция "Подкрепи една мечта". За трета поредна година в рамките на инициативата се осигурява еднократна финансова помощ на младежи от специализирани институции за деца, центрове за настаняване от семеен тип, защитени жилища, общообразователни средни училища за деца с нарушено зрение и специализирани средни училища за деца с увреден слух. През тази година средствата ще бъдат разпределени между 29 първокурсници и всеки от тях ще получи по 1148 лева.

„Гордеем се с инициативата "Подкрепи една мечта", която стана добра традиция в България“, посочи президентът Плевнелиев в началото на срещата. Той отбеляза важното решение на младежите да продължат своето обучение във висши учебни заведения. „Някои от вас са избрали хуманитарни дисциплини, други инженерни, други искат да бъдат финансисти, четвърти са избрали да се занимават с екология и селско стопанство. Ние се радваме на вашата амбиция и се опитваме да бъдем заедно с вас, защото вашата реализация е важна за нас“, се обърна Росен Плевнелиев към младежите. Държавният глава благодари на институциите в страната, които са дали не просто възможността инициативата "Подкрепи една мечта" да намери своя смисъл, но и да бъдат с младежите в неравностойно положение ежедневно и постоянно, а не само еднократно.

Президентът Плевнелиев бе категоричен, че при работата по инициативата, са си дали сметка колко смислен е този проект и допълни, че вече е започнала работата за следващата година - още отсега с младежите и с институциите в страната. Благодарни сме на една поредица от институции в България, които ежедневно работят за това тази инициатива да намери своята реализация по един достоен начин, допълни Росен Плевнелиев.

Според президента, обществото ни се ориентира все по-бързо към промените, които се случват около нас и затова все повече ще ни бъдат необходими взаимност и разбиране. „Впечатлен съм от добротата и човещината, които се излъчват от вас и това как сте запазили тези качества в душите си“, отбеляза по време на разговора с младежите Росен Плевнелиев.

От своя страна Деяна Костадинова, секретар на президента по социални политики, младежта и спорта изрази надежда, че част от гостите ще се включат впоследствие и в инициативата „Младежка визия за развитие на България“, която има за цел да насърчи участието на млади хора в процеса на вземане на решения при определянето на приоритетите на институциите за развитие на страната ни. „Ние, в президентската институция сме се посветили на това да възстановим духовните връзки в обществото ни и вярваме, че с хора като вас ще успеем в това начинание“, каза още Деяна Костадинова.

Младежите благодариха на президента Плевнелиев за подкрепата, оказана им от страна на президентската институция и от своя страна изразиха желание да се включат и подкрепят доброволчески и дарителски инициативи, чрез които да помагат на хора в беда.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Политиката на разширяване на ЕС, основана на собствените заслуги, остава стратегически приоритет за Европейския парламент, заявява в писмо до президента Румен Радев председателят на ЕП Роберта Мецола

11 юли 2025 | 17:05
Роберта Мецола изразява признателност за последователната подкрепа и силно застъпничество на България за присъединяване на страните от Западните Балкани към ЕС

Румен Радев: Учудвам се защо властимащите не слязат долу на улицата да празнуват присъединяването към еврозоната с българите, а ги хокат от екрана

11 юли 2025 | 15:03
Правителството бърза да се хвали и да проси поздравления за еврото, защото знае истината за дупката в бюджета и че не успява да овладее цените, заяви държавният глава пред журналисти

Президентът Румен Радев: Албания е позитивен пример в процеса на европейска интеграция, постигнат със собствени усилия и осъществени реформи

10 юли 2025 | 19:07
Българското национално малцинство е отлично интегрирано в албанското общество и е активен фактор в развитието на приятелските отношения, които споделяме с Албания, подчерта президентът Радев на среща с председателя на парламента Елиса Спиропали

Вицепрезидентът: Работи в братски сговор със съединени сили – този завет на Вазов ни е нужен днес

10 юли 2025 | 10:10
Илияна Йотова беше гост на честванията в Сопот на 175-годишнината от рождението на патриарха на българската литература

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки