НОВИНИ

Изявление на Прессекретариата на Президента на Републиката

2013-06-18 14:35:00

По повод публикации за нарушаване на закона и „източване на фирма „Линднер“ с 1 млн. долара“ от президента, Прессекретариатът на държавния глава заявява, че подобни твърдения не отговарят на истината. Доходите и имуществото на Росен Плевнелиев и на неговото семейство са публично известни и достъпни на интернет страницата на Сметната палата от първия ден, в който той заема публична длъжност.    

През всички години, в които президентът е работил в реалния бизнес, той се е придържал към правилата на закона. За този период той е платил дължимите си данъци до последния лев, както в България, така и в страните, в които е работил.

Доходите на президента Росен Плевнелиев и имуществото, което той и семейството му притежават, са с изцяло доказан произход. Нещо повече, в работата си като бизнесмен той не се е обогатявал от обществени поръчки, не е „усвоявал“ държавни пари и не е приватизирал държавни дружества на безценица.

Тиражираните версии са очакван отговор на принципните и категорични позиции на държавния глава за запазването на държавността, на морала при назначението на лица на висши държавни длъжности и в подкрепа на справедливото гражданско недоволство от последните дни. Подобни твърдения имат за цел да отклонят общественото внимание от безпринципните назначения в политиката и от справедливите протести на българските граждани срещу тях.

Президентът на Република България ще продължи да защитава демокрацията, морала и интересите на народа, независимо от компроматните войни срещу него.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Държавният глава: „Българската Коледа“ ни сплотява като общество и изгражда култура на взаимопомощ и доверие

1 декември 2025 | 17:05
За да има здравната ни система широка обществена легитимност, грижата за децата трябва да бъде в полезрението на държавата, заяви президентът при откриването на 23-ото издание на „Българската Коледа“

Вицепрезидентът: Голямото семейство на ВМА е обединено от човечността

1 декември 2025 | 11:11
За екипите на болницата смелостта е навик, заяви Илияна Йотова на тържественото честване на 134-годишнината на Военномедицинската академия

Държавният глава: Ботевград не само пази историята и традициите, но и се развива с поглед към бъдещето

29 ноември 2025 | 14:02
Президентът Румен Радев участва в отбелязването на празника на Ботевград и 148 години от Освобождението на града

Румен Радев: Докато хазната е в ръцете на коалиция „Магнитски“, парите ни ще пълнят джобовете на техните тартори

29 ноември 2025 | 12:12
Приветствам всички хора, които надигат глас и напомнят на социопатите и биячите в парламента, че България е и ще бъде демокрация. Това заяви пред журналисти в Ботевград президентът Румен Радев.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки