18 октомври 2022 | 00:12

Програма на президента за 18 октомври

По покана на държавния глава Румен Радев на държавно посещение в България пристига президентът на Република Армения Вахагн Хачатурян. Визитата е в контекста на 30-годишнината от установяването на двустранни дипломатически отношения между България и Армения, която се отбелязва тази година.

На 18 октомври, вторник, на пл. „Св. Ал. Невски“ президентът Вахагн Хачатурян ще бъде посрещнат от държавния глава Румен Радев с официална церемония, която включва почетен караул и 21 топовни артилерийски салюта в чест на госта. Вахагн Хачатурян ще отдаде почит пред Паметника на Незнайния воин.

От 10.30 часа на „Дондуков“ 2 двамата президенти ще проведат среща на „четири очи“, след което ще ръководят пленарните разговори между официалните делегации на България и Армения.

В 11.45 часа в Гербовата зала Румен Радев и Вахагн Хачатурян ще подпишат съвместна декларация във връзка с 30-ата годишнина от установяването на дипломатическите отношения между България и Армения. В присъствието на двамата президенти ще бъде подписан и протокол за създаване на Арменско-Българска търговско-икономическа камара. След това Румен Радев и Вахагн Хачатурян ще дадат и съвместни изявления за медиите.

В рамките на посещението си у нас, което продължава до 20 октомври, президентът Хачатурян ще изнесе лекция в Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Държавният глава на Армения ще бъде приет от министър-председателя на служебното правителство Гълъб Донев. Предвижда се още среща с кмета на София Йорданка Фандъкова, посещение в Пловдив, както и срещи с представители на арменската общност.

***

На 18 октомври, вторник, от 13.00 часа пред паметната плоча на загиналите парашутисти държавният глава и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев ще участва в отбелязването на Празника на военните парашутисти.

Президентът ще приеме почетния караул и ще отдаде почит пред паметната плоча, до сградата на Народното събрание.

 

 

 


 

 

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки