НОВИНИ

Вицепрезидентът: Шестият вот на недоверие е различен, защото има подкрепата на огромно мнозинство от българите

2025-12-08 11:17:00
 
Шестият вот на недоверие е различен, защото има подкрепата на огромно мнозинство от българските граждани. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова в отговор на журналистически въпрос относно очакванията за предстоящия вот на недоверие към правителството.
 
Във връзка с новия вариант на националния бюджет за 2026 г. вицепрезидентът изрази опасения, че една счетоводна таблица ще бъде заменена с друга. „Отново няма и намек за политиките, които са необходими за България, за реформите, които трябва да бъдат извършени“, посочи Йотова.
 
Вицепрезидентът подчерта отново, че правителството и парламентарното мнозинство е трябвало да заложат в дебатите за новия бюджет на различно отношение към всички партньори, към българското общество.
 
Илияна Йотова участва в публичната дискусия „България и новият европейски бюджет 2028 – 2034: цели и възможности“. Тя посочи, че е изключително важна позицията на България по отношение на Многогодишната финансова рамка на съюза. „Такъв разговор у нас, за съжаление, отново не се води“, заяви вицепрезидентът. Йотова поздрави Делегацията на българските социалисти в Европейския парламент, която е организатор на дискусията.
 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Държавният глава: България има основна роля в гарантиране на енергийната сигурност в Югоизточна Европа

4 март 2026 | 17:05
Президентът Илияна Йотова се срещна с представители на ръководствата на френски компании от сферата на ядрената енергетика

Президентът: Голямата ни отговорност е да върнем стойността на дипломацията, мира и човешките права

3 март 2026 | 21:09
Държавният глава Илияна Йотова беше домакин на традиционния официален прием по случай Националния празник 3 март

Президентът Йотова: 3 март е неизменната мечта на българите за свобода, независимост и наше Отечество

3 март 2026 | 20:08
Националният празник е мерило за принадлежност, за корен, за история и памет, за днес, за утре, каза държавният глава на тържествено отбелязване в София на 148 г. от Освобождението

Държавни глави от цял свят честитиха Националния празник на българите в поздравителни писма до президента Йотова

3 март 2026 | 13:01
Държавни глави и лидери от цял свят честитиха на българския народ Националния празник на страната ни в поздравителни адреси, изпратени до президента Илияна Йотова по повод отбелязването на 148 години от Освобождението на България.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки