НОВИНИ

Вицепрезидентът: Вместо да бъде съюзник, държавата избра да е опонент на българския бизнес

2025-11-20 11:16:00
Илияна Йотова беше гост на церемонията по връчването на наградите „Мистър и Мисис Икономика“
 
В трудната и различна година, която предстои, с първия бюджет в евро, държавата избра да бъде опонент на бизнеса, вместо негов съюзник. Отказа да се вслуша в думите ви, че еврото е инструмент за развитие на икономиката, а не цел. Отказа да чуе гласа на българския бизнес и продължава да липсва съдържателният разговор за това къде бизнесът иска да инвестира, как да продължи постигнатото, какви гаранции и условия да им предостави държавата, каква икономика трябва да развива България. С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова се обърна към представителите на българския бизнес на церемонията по връчването на наградите „Мистър и Мисис Икономика“, които се проведоха за 35-и път. Конкурсът се организира от Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България и списание „Икономика“.
 
Вицепрезидентът изтъкна, че е против противопоставянето на частния бизнес и работещите в администрацията. „Българският бизнес се нуждае от много добре подготвена администрация. Не мисля, че хората, които работят в държавната администрация, лесно биха платили данък на който и да е политик да ги използва в това противопоставяне на стария римски принцип „Разделя и владей“. Не биха позволили на техен гръб да се раждат поредните спасители“, подчерта Илияна Йотова.
 
Вицепрезидентът поздрави представителите на бизнеса, че въпреки всички трудности продължават да инвестират не само в себе си, а в хората, идеите, резултатите. „Вие сте хора, които работят за България и трябва да ви пазим“, посочи тя.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: Партньорството между науката и бизнеса не трябва да е еднократна инициатива, а стратегически избор за бъдещето на България

16 юни 2026 | 12:12
Богатството на съвременните общества се създава там, където знанието среща предприемаческия дух, а научните открития се превръщат в производство и конкурентно предимство. България има всичко необходимо за това – талантливи учени, креативни инженери, предприемчив бизнес и традиции в науката. Нужно е да превърнем тези предимства в обща национална цел. Това заяви президентът Илияна Йотова при откриването на шестото издание на форума „Наука за бизнес“.

Илияна Йотова: Подпалването на български дипломатически автомобили на територията на Северна Македония е посегателство срещу България

16 юни 2026 | 12:12
Целият свят е заинтересован примирието в Близкия изток да бъде трайно, заяви държавният глава пред журналисти

Президентът категорично осъжда палежа на дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие

15 юни 2026 | 18:06
Позиция на държавния глава Илияна Йотова

Президентът Илияна Йотова подписа указ за назначаване на състава на Централната избирателна комисия

15 юни 2026 | 17:05
Държавният глава проведе процедурата за нов състав на ЦИК, като на 9 юни в рамките на публични консултации партиите и коалициите в настоящия парламент представиха своите предложения за членове. На 12 юни излъчените кандидати бяха изслушани.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки