НОВИНИ

Румен Радев: България високо цени приноса на Йордания за деескалация на военния конфликт в Близкия изток и за укрепване на стабилността в региона

2025-10-29 09:24:00

България високо цени приноса на Йордания за деескалация на военния конфликт в Близкия изток и за укрепване на стабилността в региона. Това заяви държавният глава Румен Радев на среща в Рияд с престолонаследника на Кралство Йордания Н.Кр.В. принц Ал Хюсеин бин Абдула. Двамата разговаряха в рамките на Деветото издание на форума "Инициатива за бъдещи инвестиции", домакин на който е Кралство Саудитска Арабия.

Българският държавен глава изрази съпричастността на страната ни за последователната политика на Йордания за оказване на помощ за бежанците от Палестина, което има огромно значение за ограничаване на миграционните потоци към Европа и изисква своевременна подкрепа от страна на Европейския съюз и международната общност.

По време на срещата Румен Радев изрази и високата си оценка за проведената през април 2025 г. среща на високо равнище в София „Акаба за Балканите“, домакини на която бяха българският президент и кралят на Йордания Абдула Втори, посветена на предизвикателства пред сигурността в нашия регион, борбата с нелегалната миграция, радикализацията и тероризма.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: Подкрепата за земеделските производители трябва да е приоритет чрез всеобхватни мерки, за да се избегне инфлация при основните стоки

2 април 2026 | 16:04
Земеделието е сред най-пострадалите сектори от кризата в Близкия изток заради увеличените цени на горивата и използваните суровини, затова държавните мерки трябва да са всеобхватни и с фокус върху подкрепа за българските производители.

Президентът Илияна Йотова удостои с висше офицерско звание полковник Атанас Георгиев

2 април 2026 | 14:02
Новите звание и назначение са признание за Вашите командирски качества и положените дългогодишни усилия за развитието на Сухопътните войски, заяви държавният глава в приветствието си

Президентът: За успешен туристически сезон трябва да представим България като сигурна дестинация с конкурентни цени

2 април 2026 | 12:12
Илияна Йотова проведе среща със служебния министър на туризма Ирена Георгиева и екипа й

Държавният глава Илияна Йотова разговаря с американския посланик в Гърция Кимбърли Гилфойл

1 април 2026 | 17:05
По време на срещата президентът заяви, че развитието на Коридор №8, свързващ Адриатическо море с Черно море, ще допринесе за транспортната свързаност и ще има икономически ползи за Балканите

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки