НОВИНИ

Президентът обсъди перспективите за индустриално сътрудничество с „Pilatus Aircraft“ с ръководството на швейцарската компания

2025-06-25 17:39:00

Президентът Румен Радев проведе среща с представители на ръководството на швейцарската компания „Pilatus Aircraft“. Йоанис Папахристофилу – вицепрезидент на компанията, представи способностите на произвеждания от тях учебно-тренировъчен самолет Pilatus PC-21 и възможностите за индустриално сътрудничество с българската страна. Гостът посочи, че освен ползите за обучението и подготовката на българските пилоти, „Pilatus Aircraft“ предлага партньорство по отношение на техническата и логистична поддръжка на самолета, както и сътрудничество с български софтуерни компании. 

Президентът Румен Радев отбеляза необходимостта от ускоряване на подготовката на летателния състав на изтребителите F-16, подходяща платформа за което би могъл да бъде самолет Pilatus PC-21. Държавният глава допълни, че съвместното партньорство с швейцарската компания не само ще допринесе за модернизацията на Българската армия, но и ще предостави нови възможности за икономическо сътрудничество между двете страни. 

В срещата участва и посланикът на Конфедерация Швейцария у нас Раймунд Фурер. 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът проведе консултации с парламентарната група на „Има такъв народ“

17 декември 2025 | 13:01
Президентът Румен Радев проведе консултации за съставяне на правителство с представители на парламентарната група на „Има такъв народ“ (ИТН). Срещата на държавния глава, в която участва вицепрезидентът Илияна Йотова, е в изпълнение на чл. 99, ал. 1 от Конституцията с политическите сили в 51-вото Народно събрание.

Президентът проведе консултации с представители на „БСП – Обединена левица“

17 декември 2025 | 12:12
В съответствие с чл. 99, ал. 1 от Конституцията държавният глава провежда консултации с политическите формации в 51-вото Народно събрание. В разговора участва и вицепрезидентът Илияна Йотова.

Държавният глава проведе консултации с представители на парламентарната група на „ДПС – Ново начало"

16 декември 2025 | 13:01
В изпълнение на чл. 99, ал. 1 от Конституцията държавният глава проведе консултации с представители на четвъртата по численост парламентарна група в 51-вото Народно събрание „ДПС – Ново начало“. В срещата участва и вицепрезидентът Илияна Йотова.

Държавният глава проведе консултации с представители на парламентарната група на „Възраждане“

16 декември 2025 | 12:12
В изпълнение на чл. 99, ал. 1 от Конституцията държавният глава проведе консултации с представители на „Възраждане“. В срещата с третата по численост парламентарна група в 51-вото Народно събрание участва и вицепрезидентът Илияна Йотова.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки