НОВИНИ

Вицепрезидентът Йотова беше гост на празника на Пазарджик

2025-05-21 14:26:00

Вицепрезидентът Илияна Йотова беше гост на празника на Пазарджик. „Във вашите гени е славата на българската история, която ви дава самочувствието да градите настоящето и бъдещето“, се обърна Йотова към жителите на града. Тя изтъкна дългата история на Пазарджик. „Старо място, център в античната култура, голямо духовно средище по време на османското робство, Пазарджик е дал толкова забележителни личности, които след Освобождението строят нова България“, посочи вицепрезидентът.

Илияна Йотова подчерта, че днес Пазарджик е един от най-бързо развиващите се градове в България, и поздрави кмета Петър Куленски и неговия екип за амбициозната програма за развитие. „Превръщате Пазарджик в град на младостта – със спортните инициативи, с богатия културен календар, с културно-историческите туристически маршрути, с намерението да откриете филиал на висше училище в града, за да задържите младите хора“, посочи вицепрезидентът.

Илияна Йотова отново подчерта позицията на президентската институция за повече самостоятелност и повече правомощия за местната власт.

Вицепрезидентът призова за подкрепата на всички институции за развитието на Пазарджик. „Да работим заедно в името на нашите деца, само заедно ще бъдем успешни“, заяви Йотова. „Да помним завета на родения в Пазарджик голям българин Константин Величков – в мислите и делата ни винаги да бъде Родината“, изтъкна Йотова.

По-късно вицепрезидентът проведе среща с кмета на Пазарджик Петър Куленски, с когото обсъдиха възможностите за развитие на общината.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Йотова: Кирилицата и българската култура трябва да бъдат достояние на целия свят

26 март 2026 | 14:02
Животът на кирилицата продължава и в дигиталния век, стига ние да бъдем нейни пазители, посочи държавният глава на заключителното заседание на третия Международен форум за кирилицата

Президентът: Имаме нужда от повече духовност в дигиталното време, в което живеем

25 март 2026 | 21:09
Илияна Йотова приветства гостите на концерта на квартет „Светоглас“, който се проведе в Музея за християнско изкуство, разположен в криптата на катедралния храм-паметник „Александър Невски“

Президентът Илияна Йотова: Родената в България кирилица безспорно има своето бъдеще в дигиталния век

25 март 2026 | 12:12
Наша мисия е да се чува по-високо в света гласът на славянската древна култура, на българистиката и на българския език, заяви държавният глава на организирания по нейна инициатива Международен форум за кирилицата „Духовното наследство в дигиталния век“

Илияна Йотова се срещна с новото ръководство на Националното представителство на студентските съвети

24 март 2026 | 17:05
В рамките на разговора бяха обсъдени редица теми, които касаят обучението на младите хора

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки