12 февруари 2026 | 20:08
Необходима е политическа стабилизация на страната, за да отстояваме своите приоритети, заяви Илияна Йотова на откриването на форума „The World Ahead 2026“

Като Върховен главнокомандващ съм категорично против България да изпраща войници в Украйна под каквато и да е форма. Това заяви президентът Румен Радев в отговор на журналистически въпрос днес за възможността страната ни да участва в гарантирането на сигурността на Украйна със свои военнослужещи.
Държавният глава посочи, че основният въпрос, който е поставил в началото на войната в Украйна, е да не бъде допуснато въвличането на България в нея. На фона на разпадащата се глобална архитектура за сигурност този въпрос е още по-актуален, подчерта Румен Радев и изрази очакване правителството и Народното събрание да заявят ясна и еднозначна позиция, че България няма да изпраща войски на територията на Украйна.