НОВИНИ

Със свой указ президентът Румен Радев наименува Летище София на името на Апостола на свободата Васил Левски

2025-02-17 15:05:00
На основание чл. 98, т. 13 от Конституцията на Република България със свой указ №22 от 17 февруари 2025 г. президентът Румен Радев наименува Летище София на името на Апостола на свободата Васил Левски. Така неговото официално наименование става Летище „Васил Левски“ – София.
 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: Голямата ни отговорност е да върнем стойността на дипломацията, мира и човешките права

3 март 2026 | 21:09
Държавният глава Илияна Йотова беше домакин на традиционния официален прием по случай Националния празник 3 март

Президентът Йотова: 3 март е неизменната мечта на българите за свобода, независимост и наше Отечество

3 март 2026 | 20:08
Националният празник е мерило за принадлежност, за корен, за история и памет, за днес, за утре, каза държавният глава на тържествено отбелязване в София на 148 г. от Освобождението

Държавни глави от цял свят честитиха Националния празник на българите в поздравителни писма до президента Йотова

3 март 2026 | 13:01
Държавни глави и лидери от цял свят честитиха на българския народ Националния празник на страната ни в поздравителни адреси, изпратени до президента Илияна Йотова по повод отбелязването на 148 години от Освобождението на България.

Държавният глава: Шипка е крепост на българската памет, неподвластна на разделение и омраза

3 март 2026 | 12:12
Преди 148 години България се възроди и даде най-страшния завет на своите синове и дъщери – свобода или смърт, заяви президентът Йотова на връх Шипка при отбелязването на Освобождението на Родината

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки