НОВИНИ

Президентът Радев: Както лозята се отглеждат трудно и буренясват без грижа за тях, така справедливостта и демокрацията изискват нашите ежедневни непримиримост и усилия

2024-02-14 13:25:00

Историята ни е научила, че както лозята се отглеждат трудно и буренясват без грижа за тях, така и държавността, свободата, демокрацията и справедливостта изискват ежедневни усилия и непримиримост. Това заяви президентът Румен Радев в село Покрайна, област Видин, където бе официален гост на традиционното отбелязване на Деня на лозаря и св. Трифон Зарезан. Държавният глава бе придружен от съпругата си Десислава Радева и участва в ритуала по зарязване на лозята в лозовите масиви между селата Гомотарци и Кошава.

Нашата борба е за справедливост, за да няма повече кражби на обществен ресурс и за да може средствата да стигат и до най-отдалечените краища на страната, отбеляза в приветствието си държавният глава.

По думите на Румен Радев обществото ни очаква повече кадърност и морал в управлението, за да може всеки човек да получи възможност за работа, а неговият труд да му гарантира достойно съществуване и удовлетворение. „Няма да се примирим с констатациите и статистиката, че Северозападът е най-бедният край не само в България, но и в целия ЕС“, посочи президентът и допълни, че българският Северозапад е богат с историята и традициите си, има ценно географско положение, плодородна земя и най-вече  честните и трудолюбиви хора. „От нас зависи как ще си подредим държавата, така че този силен потенциал да бъде оползотворен“, каза още Румен Радев.

Държавният глава отбеляза значимостта на днешния празник за българите, който наравно с пожеланията за здраве и благоденствие, свързва народа ни с традициите на предците и вкоренената почит към земята, земеделския труд, гроздето и виното.

„Радвам се да видя толкова много хора днес на площада. Всички вие давате силен знак, че заедно можем много повече, че можем да преодолеем всякакви предизвикателства и да постигнем всякакви цели“ каза още президентът Румен Радев.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Обръщение на държавния глава Илияна Йотова към българския народ по повод изборите за Народно събрание

17 април 2026 | 19:07
Трябва да гласуваме, защото знаем, че след деня на изборите ще имаме нужда от силни хора, от силни лидери. Ще имаме нужда от силна външна политика - европейска, предвидима за нашите международни партньори, но и в интерес на българските граждани, посочи държавният глава.

Президентът: Институциите и политиците да се вслушват в гласа на интелектуалния ни елит, пожънал национална и световна слава

17 април 2026 | 14:02
Илияна Йотова удостои с висши държавни отличия дейци на науката и образованието

Държавният глава: Конституцията е гарант за правовата държава, обединява и пази своите граждани

16 април 2026 | 12:12
Президентът Йотова участва във Велико Търново в отбелязването на 35-ата годишнина от основаването на Конституционния съд на Република България и Деня на Българската конституция

Президентът: За да се стимулира гражданската активност на парламентарния вот, институциите трябва да са гарант за добрата организация на изборите

8 април 2026 | 15:03
Президентът Йотова посочи, че е важно 11 дни преди изборния ден да се направи равносметка за хода на подготовката и евентуалните рискове за провеждането на нормални, честни и прозрачни избори, какъвто ангажимент институциите имат пред гражданите.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки