НОВИНИ

Вицепрезидентът: Президентската институция работи за развитието на българския спорт

2022-06-03 15:33:00

„Работим за развитието на българския спорт, за това България да си върне заслужените челни места за спортни постижения. Хиляди млади хора участват в инициативата „Спортувай с президента“. Убедени сме, че енергията, присъща за всеки млад човек, трябва да се използва за спорт, а не за агресия към другия.“ С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова откри Мултиевропейското първенство по таекуондо, в което ще се включат над 1200 участници от 38 държави.

„Таекуондото не е само спорт, то е философия, която възпитава в ценности. Таекуондото е единство на дух, тяло и разум. Изключително необходим ни е този спорт в днешния доста труден и объркан свят“, посочи Йотова.

Вицепрезидентът поздрави президента на Българската федерация по таекуондо за активната дейност и високите амбиции. От своя страна Слави Бинев благодари за ангажираността на президентската институция към развитието на спорта.

За първи път в историята ще се състои и Пара таекуондо Гранд при, което е под егидата на Световната федерация. „Участниците имат нечовешка воля, показват, че когато ги има амбицията и силата на човешкия дух, няма невъзможни неща“, заяви Илияна Йотова.

На откриването присъства и председателят на Стратегическия съвет към президента проф. Александър Маринов.


 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Над 3 720 000 лева достигнаха даренията за „Българската Коледа” от началото на двадесет и третото издание на благотворителната кампания

26 декември 2025 | 09:09
На коледния благотворителен спектакъл „Българската Коледа“ присъстваха президентът Румен Радев и неговата съпруга Десислава Радева, представители на държавни институции, дипломати, дарители, посланици на кампанията и деца, подпомогнати от „Българската Коледа”

Президентът Румен Радев обсъди с ръководството на Асоциацията на банките в България готовността на банковия сектор за въвеждане на еврото

22 декември 2025 | 15:03
Готовността на банковия сектор за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г. обсъди държавният глава Румен Радев на среща в президентската институция с ръководството на Асоциацията на банките в България. В срещата участва и вицепрезидентът Илияна Йотова.

Илияна Йотова в Сухиндол: Местната власт е стабилна, с отговорно и държавническо поведение

19 декември 2025 | 18:06
Вицепрезидентът беше гост на честването на 55-годишнината от обявяването на Сухиндол за град

Вицепрезидентът: Виждам у хората голямо желание със своя глас да променят управлението в България

19 декември 2025 | 18:06
Не бива да превръщаме институциите в места, които работят за нечии лични интереси или против други личности, категорична е Илияна Йотова

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки