НОВИНИ

Румен Радев: Истината трябва да се отстоява със смелост и отговорност отвъд рисковете и заплахите

2022-05-27 20:56:00

Гражданската позиция на Иван Гарелов невинаги беше „прощавана“, но затова пък той се превърна в един от най-ярките публицисти на нашето време. Това заяви президентът Румен Радев при представянето на книгата „Неизпратени писма до Маргарита“, написана от легендарния журналист Иван Гарелов.

В приветствието си към автора и гостите държавният глава посочи, че основната причина за успеха на публициста, освен всепризнатия му професионализъм, са гражданската съвест и смелост, „изковани“ при множество документални филми и лично присъствие в горещи зони на остри военно-политически сблъсъци и конфликти. „Именно в тях Иван Гарелов ясно показа, че ако искаме да градим по-добър свят, са нужни смелост и отговорност, така че да поставим истината и ангажираната позиция над всякакви рискове и заплахи“, заяви Румен Радев.

Президентът посочи, че Иван Гарелов е успял да превърне предаването „Панорама“ в своеобразна институция. „В трудните времена, когато нашата демокрация още прохождаше, немалко политици сверяваха своя часовник със „стрелките“ на Гарелов“, заяви Румен Радев.

Президентът изрази убеденост, че ще има още „неизпратени писма“, защото дългият творчески и професионален път на автора им няма как да бъде събран между двете корици само на една книга.

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът номинира Павел Гайдаров за член на Комисията за противодействие на корупцията

30 юни 2026 | 16:04
Кандидатурата е на основание чл. 7, ал. 1, т. 2 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности

Президентът Илияна Йотова беше удостоена с почетното звание „Доктор хонорис кауза“ на Българската академия на науките

30 юни 2026 | 14:02
Откритията на българските учени днес създават икономиката на страната. Нека тяхната амбиция в науката заедно да превърнем в амбиция за България, подчерта в академичното си слово държавният глава

Държавният глава изразява съпричастност към венецуелския народ след опустошителните земетресения

26 юни 2026 | 17:05
Държавният глава Илияна Йотова изразява най-дълбоки съболезнования и искрена съпричастност към народа на Венецуела за загубата на човешки животи и огромните разрушения, причинени от опустошителните земетресения.

Президентът Илияна Йотова разговаря с ръководството на Националния съюз „Безопасност и охрана“

26 юни 2026 | 17:05
Акцент на разговора бяха предизвикателствата пред националната сигурност във всички аспекти – от борбата с насилието между децата през войната по пътищата до отбранителните способности на България.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЧЛЕН НА КПК

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки