НОВИНИ

Вицепрезидентът към дипломирани студенти от УНСС: Пред вас е тежката задача да работите за мирен и стабилен свят

2022-05-18 18:49:00

Илияна Йотова уважи церемонията по връчване на дипломите на бакалаври и магистри от катедра „Международни отношения“

 

Живеем във все по-непредсказуем свят. От бъдещите дипломати се очаква много – да успеят да намерят онези решения, които да накарат света да поспре за миг в непрестанния си устрем към конфликти и войни. Пред вас е тежката задача да успокоите света, да работите за мир. С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова се обърна към бакалаври и магистри от катедра „Международни отношения“ на Университета за национално и световно стопанство.

„Със знанията и уменията, получени в УНСС, съм сигурна, че ще преодолеете всички предизвикателства, че ще намерите партньорите, с които заедно ще решавате световните проблеми“, посочи Йотова. Тя определи УНСС като конкурентоспособен както на европейските, така и на световните университети. „УНСС ражда добрите експерти и бъдещите лидери не само на България, но и на Европейския съюз. Имаме нужда от вас, защото се задълбочава дефицитът на лидери“, заяви вицепрезидентът.

Доц. д-р Пламен Ралчев, ръководител на катедра „Международни отношения“, посочи, че за първи път в 45-годишната история на катедрата държавник от такъв висок ранг уважава церемонията по дипломиране.

По-рано вицепрезидентът поднесе цветя пред паметника на проф. Стефан Бобчев – основател и първи ректор на университета. Йотова проведе среща с ректора на УНСС проф. д-р Димитър Димитров.

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Държавният глава изразява съпричастност към венецуелския народ след опустошителните земетресения

26 юни 2026 | 17:05
Държавният глава Илияна Йотова изразява най-дълбоки съболезнования и искрена съпричастност към народа на Венецуела за загубата на човешки животи и огромните разрушения, причинени от опустошителните земетресения.

Президентът Илияна Йотова разговаря с ръководството на Националния съюз „Безопасност и охрана“

26 юни 2026 | 17:05
Акцент на разговора бяха предизвикателствата пред националната сигурност във всички аспекти – от борбата с насилието между децата през войната по пътищата до отбранителните способности на България.

Илияна Йотова: Честността днес е дефицитна, но изключително високо конвертируема валута

24 юни 2026 | 21:09
Държавният глава удостои с Почетния знак на президента изтъкнатия журналист Любен Генов на откриването на фотоизложба, посветена на неговата 90-годишнина

Държавният глава: Достойните хора са тихи, но успехите им говорят шумно за тях

24 юни 2026 | 16:04
Илияна Йотова участва в церемонията по награждаване на инициативата „Достойните българи“

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки