НОВИНИ

Благотворителният концерт „Българската Коледа“ ще бъде излъчен на 25 декември

2021-12-22 17:04:00

Президентът и съпругата му се срещнаха с деца и артисти, които участват в тазгодишния спектакъл

На 25 декември, събота, ще бъде излъчен традиционният благотворителен спектакъл „Българската Коледа“ под патронажа на президента Румен Радев и неговата съпруга Десислава Радева. Концертът ще започне в 20.00 часа в ефира на bTV и Българското национално радио.

Изявени български артисти, музиканти, спортисти, журналисти и общественици ще подкрепят с участието си благотворителната инициатива в помощ на децата в беда. Тази година 19-ото издание на „Българската Коледа“ е посветено на децата, нуждаещи се от спешна помощ и интензивно лечение.

Днес президентът Румен Радев и съпругата му Десислава Радева се срещнаха с деца и артисти, които участват в концерта, за да им благодарят за подкрепата към благородната кауза.

„Подкрепата за „Българската Коледа“ е израз на съпричастност не само към съдбата на децата в беда, но и за усилията на лекарите, които се грижат за тях, и на родителите, които всеотдайно се борят за по-доброто им бъдеще. С таланта си посланиците на благотворителната инициатива обединяват всички сърцати българи, които помагат за каузата“, заяви Румен Радев в разговора си с участници в концерта.

Тази година в благотворителния концерт на сцената на Народния театър „Иван Вазов“ се включват обичани български музиканти, сред които Графа, Веско Ешкенази, БТР, Любо Киров, Белослава, Дони и Нети, „Фондацията“, Тони Димитрова, Росица Кирилова и група „Жестим“, Дара Екимова и Никола Тодоров. Участие ще вземат и детска вокална група „Бон-Бон“, възпитаници на „Voice Academy“, българските участници в детската Евровизия Денислава Димитрова и Мартин Стоянов, детска вокална група „Нови гласове“ от Търговище, Национално училище за танцово изкуство и учениците от Първа английска гимназия.

От сцената послания ще отправят известни журналисти, спортисти, медици, общественици. Деца, подкрепени от „Българската Коледа“, ще разкажат за своите усилия и мечти.

Концертът се реализира от екипа на „Дрийм Тийм Груп”. Водещи на тазгодишното издание на спектакъла ще са актьорите Павел Иванов и малката Ая Алексиева. Зрителите могат да подкрепят каузата с изпращане на текстово съобщение на номер 1117.

Информация за „Българската Коледа“, както и начините, по които може да бъде направено дарение, са посочени на интернет-страницата на благотворителната инициатива: www.bgkoleda.bg

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Държавният глава поздрави ученици, представили народния обичай Коледуване в президентската институция, че съхраняват българските традиции

18 декември 2025 | 14:02
В навечерието на Коледните и новогодишните празници деца от 5-и клас в ОУ „Иван Вазов“, гр. Русе бяха посрещнати в президентската институция от държавния глава Румен Радев

Държавният глава: Работната атмосфера в парламента се влошава с всеки изминал ден, но хората очакват той да реши важни задачи

18 декември 2025 | 13:01
Президентът проведе консултации с представители на парламентарната група на ПП МЕЧ

Президентът: Парламентът трябва да приеме законодателни промени, които да гарантират по-голямо доверие в изборния процес и намаляване на субективния фактор

18 декември 2025 | 11:11
Държавният глава проведе консултации с представители на „Алианс за права и свободи“

Румен Радев: Младите хора на България притежават чувство за достойнство и дълг, което заявиха смело и открито

17 декември 2025 | 17:05
Държавният глава се срещна с участници в стажантската програма на Администрацията на президента през 2025 г.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки