НОВИНИ

Държавният глава: Постоянният диалог на болниците с Министерството на здравеопазването и Българския лекарски съюз ще допринесе за своевременното решаване на техните проблеми

2021-10-28 16:23:00
 
Изходът от здравната криза изисква да се постигне консенсус между експертите, подчерта президентът Румен Радев по време на среща с ръководители на болници от област Пловдив
 
Решенията на здравната криза трябва да се взимат на базата на медицинската експертиза. Това заяви президентът Румен Радев по време на среща с директори на болници от област Пловдив, на която те споделиха с държавния глава  предизвикателствата, с които се сблъскват в настоящата епидемична обстановка. В срещата участие взеха и заместник-министърът на здравеопазването Тома Томов, областният управител на Пловдив Ангел Стоев, директорът на РЗИ – Пловдив Сийка Димчева и председателят на Българския лекарски съюз Иван Маджаров.
 
По време на разговора директорите на лечебни заведения от област Пловдив изразиха притесненията си от все по-усложняващата се епидемична обстановка, при която липсва достатъчно медицински персонал, а свободните места в болниците са на изчерпване. Бе откроена важността да бъде избегнат пълен локдаун като се прояви отговорност и стриктно се спазват въведените здравни мерки. Обща бе позицията, че за преодоляване на кризата е необходимо да се търсят отговорни и дългосрочни решения и укрепване на капацитета на системата на здравеопазване.
 
Сред акцентите в разговора между президента и медицинските специалисти бе и необходимостта от преустановяване на политическите спекулации в борбата с епидемията. "Изходът от здравната криза изисква да се постигне консенсус преди всичко между експертите“, подчерта президентът Румен Радев. Директори на лечебни заведения споделиха мнението, че недоверието на голяма част от хората към здравните мерки се дължи това, че през последните години профилактиката и превенцията са оставени на заден план и липсват култура и навици за това всеки да обръща внимание на здравето си, а вместо това хората често реагират в последния момент.
 
Държавният глава благодари за упоритостта и всеотдайността на медицинските специалисти за усилията им за овладяването на здравната криза и призова за ефективен и постоянен диалог на лечебните заведения с областната управа, Министерството на здравеопазването и Българския лекарски съюз. По думите на президента това ще допринесе и за своевременното решаване на възникващите проблеми в болниците.
 
 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Илияна Йотова: Българската банкова система е основен източник на доверие към страната ни

23 юни 2026 | 21:09
Държавният глава беше гост на наградите „Банка на годината“

Държавният глава отличи заедно с Боряна Калейн и Малена Замфирова най-успешните участници в президентската инициатива „Спортувай с президента“

23 юни 2026 | 14:02
Постиженията на младите хора са уверение, че България има бъдеще, заяви държавният глава Илияна Йотова в приветствие към учениците, постигнали най-високи резултати на „Президентския тест“

Президентът: България държи златна карта – днес големите проекти минават през нашата страна

21 юни 2026 | 19:07
Темата с 21-вия пакет санкции срещу Русия беше преекспонирана в България, такъв дебат липсва в другите страни, посочи Илияна Йотова в интервю за предаването „120 минути“ по бТВ

Президентът в Копривщица: Каблешков изгоря в борбата за свобода, но паметта за делото му никога не може да изгори в съзнанието на българите

20 юни 2026 | 14:02
Илияна Йотова беше гост на 10-ата родова среща на Каблешковия род

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки