НОВИНИ

Вицепрезидентът: България се нуждае от смели и отговорни хора, които да я водят напред

2021-10-21 13:36:00

Илияна Йотова почете героите, извоювали свободата на Родопите

Днес е ден за почит към героизма на хората, чиито имена са изписани на паметните плочи, за да ни напомнят години по-късно, че България има нужда от смели мъже. От хора, които могат да взимат трудни и непопулярни решения, да поемат отговорност в името на България и да водят народа си напред. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова, след като поднесе венец пред паметника костница на връх Средногорец по повод 109 години от Балканската война и Освобождението на Родопите от турско робство.

В Смолян вицепрезидентът отдаде почит пред паметника на полк. Владимир Серафимов. „Смелост и себеотрицание - това е примерът на полк. Серафимов към днешните политици и държавници. Той отказа генералския жезъл, защото по-ценни за него бяха признанието и любовта на хората. Той е символ на дързост и невероятна обич към родината“, изтъкна Илияна Йотова и призова по-често да препрочитаме тези уроци.

Пред журналисти вицепрезидентът коментира, че след изборите на 14 ноември очаква стабилно правителство, което да работи за сигурни и достойни дни на българските граждани. „Служебният кабинет постави стабилна основа и показа как в интереса на България могат да се обединят различни в своите убеждения хора и да работят заедно“, посочи Йотова.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Йотова: Реформата в здравеопазването ще бъде успешна, когато в нейния център са и лекарят, и пациентът

18 март 2026 | 16:04
Държавният глава участва в откриването на форума „Приоритет: Здраве – от обществени нагласи към политически решения“, организиран от Българския лекарски съюз

Президентът Йотова: Вярвам, че ще имаме предизборна кампания със сблъсък на предложения и идеи

18 март 2026 | 15:03
Наред с мерките срещу ценовия ръст на горивата, правителството следва да разработи цялостен пакет срещу покачващите се цени и спекулата, заяви държавният глава пред журналисти

Над 350 заявления за подпомагане на деца и лечебни заведения са постъпили от началото на кампания 2025-2026 г. на „Българската Коледа“

16 март 2026 | 17:05
Президентът Йотова се срещна с Експертния съвет на „Българската Коледа“

Президентът: Необходима е обществена нетърпимост срещу сивата икономика

12 март 2026 | 19:07
Държавният глава участва в церемония по връчване на наградите „Икономика на светло“

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки