НОВИНИ

Президентът: Действията на служебното правителство са насочени към възстановяване на държавата след порочния и разсипнически модел на управление

2021-10-11 17:55:00

Картината на кораба „Вера Су“ е олицетворение на порочния и  разсипнически модел на управление до момента. Спрямо тази ситуация служебното правителство направи това, което прави изобщо с държавата – да се опита по някакъв начин да сложи нещата в ред, за да заработи държавата. Това заяви днес в отговор на журналистически въпроси президентът Румен Радев.

Попитан за заседналия край Камен бряг кораб, държавният глава посочи, че служебният кабинет е действал в ситуация на липса на техническа, нормативна, организационна готовност от страна на държавата за спасяване по море. „Всички тези органи, изграждани с годините от предишните управляващи, с хора, назначени от тях, не бяха нито подготвени, нито организирани, нито имаше техника“, заяви Румен Радев и допълни, че служебното правителство е овладяло тази криза, въпреки това и въпреки съпротивлението на корабособственика.

Президентът приветства и усилията на кабинета и министъра на здравеопазването за справяне с разпространението на коронавируса, въпреки „нерадостното наследство и разбитата система на здравеопазване“.

В отговор на въпрос за издигнатия от ДПС кандидат-президент държавният глава посочи, че с този ход г-н Карадайъ е отправил „послание към своите избиратели, към членовете на своята партия и в опит максимално да ги мобилизира“. „Мисля, че кампанията ще бъде нормална, ако избегнем войната с компроматите“, заяви Румен Радев пред журналисти преди участието си в Годишната среща на бизнеса с правителството.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Йотова в Карлово: За чистата и свята република на Левски трябват още дружни усилия и непримиримост към кривиците

18 юли 2026 | 22:10
Държавният глава участва в тържественото отбелязване на 189-ата годишнина от рождението на Апостола на свободата

Илияна Йотова: Левски ни учи, че страхът, липсата на самочувствие и предателството са най-големите врагове на свободата

17 юли 2026 | 20:08
Държавният глава откри в Търговище паметник на Апостола на свободата

Президентът: Постигането на стратегическа автономия в областта на отбраната изисква повече инвестиции в способностите на Българската армия

17 юли 2026 | 14:02
Държавният глава присъства на националното военноморско учение с международно участие „Бриз 2026“

Държавният глава Илияна Йотова се срещна с д-р Ахмед Маждалани - специален пратеник на президента на Държавата Палестина

15 юли 2026 | 19:07
Президентът Илияна Йотова проведе среща на „Дондуков“ 2 със специалния пратеник на президента на Държавата Палестина и председател на Изпълнителния комитет на Организацията за освобождение на Палестина Махмуд Аббас.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЧЛЕН НА КПК

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки