НОВИНИ

Президентът: Ще продължа да подкрепям всяка организация, партия, движение, чийто приоритет е българският народ, а не тясно партийният интерес

2020-09-26 12:37:00

Нека не даваме поводи да падаме още по-ниско в класациите по свобода на словото, призова Румен Радев и заяви подкрепа за подписката на журналистите за условията на работа в Народното събрание

Гузната съвест ражда параноя, а министър-председателят превръща 7 млн. българи в заложници на своята параноя. Това заяви президентът Румен Радев в отговор на журналистически въпрос за коментарите на Бойко Борисов по повод изтеклите снимки от дома му. Делириумът на министър-председателя буди все по-голяма тревога, допълни държавният глава и уточни, че изказванията на премиера вече не може и да се коментират.

България е на много задно място по свобода на медиите в световните класации, нека не даваме поводи да падаме още по-ниско, каза Румен Радев в отговор на въпрос за петицията на журналисти, в която те настояват за достъп до кулоарите в парламента и до депутатите. Държавният глава заяви подкрепа за подписката и посочи, че дейността на народните представители е посветена на хората, така че гражданите трябва да знаят точно какво вършат депутатите.
Отдавна съм заявил, че подкрепям всяка организация, партия, движение, чийто приоритет е българският народ, а не тясно партийният интерес, и ще продължавам да го правя, заяви президентът в отговор на въпрос дали ще създаде свой политически проект. Румен Радев заяви, че  все повече граждани и организации припознават президента като важен фактор за реалната промяна в страната и изразяват подкрепа на позициите му.

По повод избора на председател на БСП държавният глава посочи, че убедителната изборна победа на Корнелия Нинова е потвърдила нейната последователност и непримиримост да работи така, че партията да се гради като силна опозиция. „Казвам го не като някакво пристрастие към една или друга партия, а защото е важно за България. Без силна, обединена и конструктивна опозиция всяка демокрация залинява“, посочи Румен Радев пред журналисти в Карнобат.

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Държавният глава: България има основна роля в гарантиране на енергийната сигурност в Югоизточна Европа

4 март 2026 | 17:05
Президентът Илияна Йотова се срещна с представители на ръководствата на френски компании от сферата на ядрената енергетика

Президентът: Голямата ни отговорност е да върнем стойността на дипломацията, мира и човешките права

3 март 2026 | 21:09
Държавният глава Илияна Йотова беше домакин на традиционния официален прием по случай Националния празник 3 март

Президентът Йотова: 3 март е неизменната мечта на българите за свобода, независимост и наше Отечество

3 март 2026 | 20:08
Националният празник е мерило за принадлежност, за корен, за история и памет, за днес, за утре, каза държавният глава на тържествено отбелязване в София на 148 г. от Освобождението

Държавни глави от цял свят честитиха Националния празник на българите в поздравителни писма до президента Йотова

3 март 2026 | 13:01
Държавни глави и лидери от цял свят честитиха на българския народ Националния празник на страната ни в поздравителни адреси, изпратени до президента Илияна Йотова по повод отбелязването на 148 години от Освобождението на България.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки