НОВИНИ

„Българската Коледа“ подпомогна още 67 деца за медикаментозна терапия, рехабилитация и помощни средства

2020-05-20 14:57:00

Още 67 деца са подпомогнати в рамките на благотворителната кампания на президента „Българската Коледа“. Експертният съвет към инициативата одобри постъпилите молби за помощ на базата на приложените към документите на всяко дете актуални медицински документи и изразените становища от лекуващи лекари. Дарените средства на 67-те деца са на обща стойност 86 072 лв.

От началото на новото издание на благотворителната инициатива „Българската Коледа“ са дарени общо 530 143 лв. за 314 деца с различни заболявания – ендокринологични, нефрологични, неврологични и др.

Седемнадесетото издание на благотворителната инициатива „Българската Коледа“, което стартира през месец декември 2019 г. и ще продължи до 30 ноември 2020 г. е с фокус „Да дарим бъдеще на болните деца“. Инициативата протяга ръка за поредна година към всички деца с различни заболявания, състояния и увреждания, които се нуждаят от средства за осъществяване на диагностика, лечение и рехабилитация. Заявления за подпомагане на деца със средства от благотворителната инициатива „Българската Коледа“ се приемат целогодишно.

Кампания 2019/20 си постави за цел и да осигури високотехнологична апаратура за прецизна диагностика, лечение и рехабилитация в университетски и многопрофилни лечебни заведения, които имат изградени компетенции и ясна стратегия за подобряване на грижата за детското здраве.

Във връзка с реализиране на целите на Кампания 2019/2020, ще бъде открита процедура за възлагане на обществена поръчка за доставка на медицинска апаратура, финансирана със средства от „Българската Коледа“.
 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Йотова: Наш дълг е да завещаем на младите хора на България мир и възможност да развиват своите таланти

21 март 2026 | 14:02
Държавният глава беше гост на празника на Кюстендил „Кюстендилска пролет“

Държавният глава: Още по-актуални са днес посланията на Франкофонията за мир, сигурност, свобода, равноправие

20 март 2026 | 20:08
Илияна Йотова беше гост на концерт, организиран от Министерството на външните работи по повод Международния ден на Франкофонията

Илияна Йотова отбеляза Международния ден на Франкофонията заедно с ученици от Гимназията за преподаване на чужди езици „Симеон Радев“ в Перник

20 март 2026 | 17:05
Илияна Йотова подчерта, че българският модел на обучение на френски език е сред най-добрите

Президентът Йотова: Държа правителството да разработи цялостен пакет с мерки срещу покачването на цените и защита на бизнеса

20 март 2026 | 14:02
Международната конюнктура се променя всеки ден и, за съжаление, не за добро. Не можем да стоим, да чакаме и да наблюдаваме само процесите. Време е за активна дейност, каза Илияна Йотова

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки