НОВИНИ

Вицепрезидентът откри изложба с фотографии и детски рисунки от фонда на „Знаме на мира“

2019-11-12 16:47:00

Международната асамблея имаше висока цел – бъдещето на децата, заяви Илияна Йотова

Вицепрезидентът Илияна Йотова откри в София изложба с фотографии и детски рисунки от фонда на международната асамблея „Знаме на мира“. Изложбата е посветена на 40-годишнината от провеждането на първата асамблея, а вицепрезидентът е патрон на юбилейните чествания.

„Международната асамблея „Знаме на мира“ имаше висока цел – бъдещето на децата. За да имат бъдеще, трябва да живеят в мир“, посочи в приветствието си Илияна Йотова и подчерта, че въпросът за мира и сигурността е по-актуален от всякога. Вицепрезидентът цитира данни, според които едно от десет деца по света живее в конфликтен регион, едно от двеста деца е бежанец. Само за 2018 г. около 13 хил. деца са дошли в Европа без родители, близо 15 хиляди са разселени в ЕС, 30 хил. деца са дошли в Италия, България, Испания и Гърция. „Вместо мечти, детство, игри и приятелство – децата живеят в свят на войни, бедност, заличено бъдеще“, изтъкна вицепрезидентът Йотова.

„Тази изложба е по-ценна от всеки един архив, защото тя показва света отпреди 40 години през погледа на тогавашните деца. Оттук, от българската столица София с творчеството си те изпращаха към целия свят своите послания за мир, разбирателство и приятелство“, заяви Илияна Йотова.

Вицепрезидентът поздрави Евгения Живкова и нейната фондация „Людмила Живкова – Знаме на мира“, които поддържат живи не само спомена, но и идеята на асамблеята. „Убедена съм, че такава мащабна инициатива трябва да продължи да живее, защото тя е дипломация, която успява там, където световните сили, правителствата и политиците не успяват“, подчерта Илияна Йотова.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Започва приемът на заявления за стипендия от инициативата на президента „Подкрепи една мечта“

13 септември 2025 | 09:09
Крайният срок за подаване на документите е 15 октомври 2025 г.

Вицепрезидентът: Ще нараства ролята на България и Румъния за сигурността и развитието на Европейския съюз

12 септември 2025 | 17:05
Европа трябва да върне лидерските си позиции на световната сцена и да диктува решенията, а не да е от страната на догонващите, изтъкна Илияна Йотова в интервю за Националната телевизия на Румъния

Румен Радев: Националната служба за охрана е значим фактор в системата за защита на националната сигурност

12 септември 2025 | 15:03
Това заяви държавният глава Румен Радев в приветствието си на церемонията по случай 146 години от създаването на Службата

Държавният глава: България става все по-видима на инвестиционната карта на германския бизнес

11 септември 2025 | 13:01
България е все по-видима на германската инвестиционна карта и все по-привлекателна за германските компании, много от които реинвестират своята печалба и изнасят научно-изследователски развойни центрове у нас. Това заяви президентът Румен Радев по време на среща на „Дондуков“ 2 с ръководството на Федералната асоциация за икономическо развитие и външна търговия на Германия (BWA).

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки