НОВИНИ

Президентът Румен Радев очаква прозрачна и ясна процедура за номиниране и избор на следващия главен прокурор

2019-05-13 17:48:00

Президентът Румен Радев разговаря днес на „Дондуков“ 2 с главния прокурор Сотир Цацаров. Това е първата от поредицата срещи, които държавният глава ще проведе с представители на съдебната и изпълнителната власт и на обществени организации във връзка с критериите за избор и правомощията на следващия главен прокурор.

По време на срещата държавният глава подчерта високите обществени очаквания към следващия главен прокурор в България като институция от ключово значение в борбата с престъпността, корупцията и упражняване на надзор за законност. Президентът Радев изрази и очакването си за прозрачни и ясни процедури, при които да бъдат направени номинациите и избора на следващия главен прокурор.  

Утре президентът Радев ще проведе среща с председателя на Върховния касационен съд Лозан Панов.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Вицепрезидентът Йотова награди победителките в Националната програма „За жените в науката“

26 ноември 2025 | 21:09
Идея, вдъхновение, енергия, заслужена гордост – с тези думи вицепрезидентът определи националната програма и благодари на всички, които я подкрепят.

Вицепрезидентът: Демокрацията не е лист хартия, а постоянна борба за конституционни принципи и правова държава

26 ноември 2025 | 21:09
Илияна Йотова беше гост на тържественото отбелязване на 35-годишнината на катедра „Политология“ в Университета за национално и световно стопанство

Вицепрезидентът: Бюджетът за 2026 г. ще бъде приет без диалог и с безпрецедентно арогантно отношение на властта

26 ноември 2025 | 20:08
Вицепрезидентът подчерта, че с диалог и желание бюджетът е можело да изглежда по друг начин. „Не вярвам в мантрата, че това е единственият възможен бюджет. Можеха например да се намерят по-добри формули, за да не убиваме малкия и средния бизнес“, подчерта Йотова.

Президентът: Нарушаването на върховенството на правото и баланса между институциите неизбежно подкопава устоите на демокрацията

25 ноември 2025 | 19:07
Държавният глава Румен Радев проведе среща с председателя на Федералния конституционен съд на Федерална република Германия проф. д-р Щефан Харбарт

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки