НОВИНИ

Президентът Румен Радев: За разлика от други, нямам началници

2018-06-07 18:44:00

„За разлика от други, аз нямам началници нито в България, нито в чужбина. Разбира се, имам само един началник и това е българският народ, който ме е избрал и на когото съм се заклел да служа.“ Това заяви президентът Румен Радев пред журналисти днес в Трявна, помолен да коментира думите на министър-председателя Бойко Борисов, че критикува само управляващите, а не и опозицията и че опозиционният лидер е негов „шеф“.

„Критикувам там, където се вземат решения и се разпределят финансови средства. Ако започне и опозицията да го прави, тогава ще критикувам нея“, добави държавният глава.

Попитан за обявеното от българското правителство намерение да се поднови работата по отношение на АЕЦ „Белене“ и дали темата е била дискутирана при посещението му в Русия, държавният глава посочи, че реализацията на проекта няма как да се случи без участието на руските  конструктори, които са произвели реакторите и гарантират ядрената безопасност и че въпросът е бил обсъден по време на работната му визита в Москва и Сочи.

„Що се отнася до вдигането на мораториума, приветствам го. Има заявен инвеститорски интерес и българското правителство има своите варианти и рационални идеи и нека да го оставим да събере необходимата информация, да проведе съответните преговори, да направи разчети, да ги представи и едва тогава да съдим рационален ли е проектът, безопасен ли е, изгоден ли е финансово за България и т.н. Затова призовавам да оставим правителството спокойно да си свърши работата“, посочи още Румен Радев.
 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Илияна Йотова откри Световното първенство за атлети със синдром на Даун

14 юни 2026 | 22:10
„От днес София е столица на куража и необятните човешки възможности“, заяви държавният глава

Президентът: С влизането в еврозоната Българската народна банка участва във формирането на политиките на Европейската централна банка

12 юни 2026 | 18:06
България и БНБ трябва да защитят възпоменателната монета от 2 евро, посветена на българската азбука, заяви държавният глава на церемонията по встъпване в длъжност на проф. Николай Неновски за член на Управителния съвет на БНБ

Президентът Йотова проведе изслушване на кандидатите за членове на Централната избирателна комисия

12 юни 2026 | 16:04
Предстои държавният глава да подпише указ, с който да назначи предложените кандидати. Те ще встъпят в длъжност от 23 юни 2026 година.

Илияна Йотова посрещна в президентската институция ученици от Италианския лицей

12 юни 2026 | 13:01
Тази година учебното заведение, което президентът определи като духовна и културна институция с изключителен принос към българското образование, отбелязва 50-годишнина от създаването си.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки