НОВИНИ

Държавният глава към дейците на науката, културата и изкуството: Ваше призвание е да съхраните една вековна култура и да я обогатите с таланта и труда си

2018-05-24 20:47:00

„Духовността и знанието в България изживяват тежки времена, често недооценени и обидно третирани. На вас се падна отговорната мисия да ги пренесете през тези изпитания“. С тези думи президентът Румен Радев се обърна към гостите на традиционния прием в Националния исторически музей по случай Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост – 24 май.

„Ваше призвание е да бъдете будители на българския народ. Да съхраните  една вековна култура и да я обогатите с таланта и труда си“, обърна се държавният глава към българските учени, артисти, писатели, художници, поети, музиканти, творци и журналисти.

Президентът Радев изрази признателността си към българските учители, от които започва пътят към знанието на всеки човек. „Приемам домакинството на този прием като символично, защото буквите, езикът и културата са наш общ дом“, заяви още Румен Радев.

С музикални изпълнения гостите на приема поздрави хорът на Националното музикално училище „Любомир Пипков“, както и квартет „Кодам“.
 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Илияна Йотова: Левски ни учи, че страхът, липсата на самочувствие и предателството са най-големите врагове на свободата

17 юли 2026 | 20:08
Държавният глава откри в Търговище паметник на Апостола на свободата

Президентът: Постигането на стратегическа автономия в областта на отбраната изисква повече инвестиции в способностите на Българската армия

17 юли 2026 | 14:02
Държавният глава присъства на националното военноморско учение с международно участие „Бриз 2026“

Държавният глава Илияна Йотова се срещна с д-р Ахмед Маждалани - специален пратеник на президента на Държавата Палестина

15 юли 2026 | 19:07
Президентът Илияна Йотова проведе среща на „Дондуков“ 2 със специалния пратеник на президента на Държавата Палестина и председател на Изпълнителния комитет на Организацията за освобождение на Палестина Махмуд Аббас.

Президентът Илияна Йотова обсъди следващия многогодишен бюджет на ЕС с членове на Европейската сметна палата

15 юли 2026 | 18:06
На срещата на „Дондуков“ 2 членовете на европейската одитна институция запознаха държавния глава с основните моменти от 12-те становища по предложения бюджет на съюза в неговата цялост, както и по секторните политики в него.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЧЛЕН НА КПК

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки