НОВИНИ

19 януари 2013 г. Президентът Росен Плевнелиев остро осъди всякакви опити за посегателство върху живота и здравето на българските граждани.

Президентът Росен Плевнелиев остро осъжда всякакви опити за посегателство върху живота и здравето на българските граждани

2013-01-19 16:01:00

Президентът Росен Плевнелиев остро осъжда всякакви опити за посегателство върху живота и здравето на българските граждани. Държавният глава изразява твърдата си увереност, че ще бъдат установени в бърз порядък обстоятелствата, довели до опита за посегателство срещу председателя на Движението за права и свободи Ахмед Доган по време на Осмата годишна конференция на партията. Подобен акт е недопустим в една демократична държава, категоричен е президентът и призовава за бързо разследване от страна на компетентните институции.

Българското общество е традиционно известно със своята толерантност, с взаимното приемане и с уважение между различните етноси и религии. Затова от името на всички българи изразявам възмущение от този неприемлив акт на насилие, подчертава Росен Плевнелиев.

В телефонен разговор с Ахмед Доган държавният глава се е информирал за здравословното му състояние. Президентът е осъдил нападението върху лидера на ДПС и е изразил убеждението си, че обстоятелствата около него ще бъдат изяснени възможно най-скоро. Президентът е пожелал на Ахмед Доган бързо възстановяване от тежкия инцидент и от преживения шок.

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Илияна Йотова към дипломантите на Военна академия: Защитата на България е не само дълг и призвание, а и мисия

31 юли 2026 | 14:02
Държавният глава връчи наградите и дипломите на първенците на випуск 2026 „Априлски“

Становище на президентската институция за Закона за държавния бюджет за 2026 г.

29 юли 2026 | 17:05

Държавният глава Илияна Йотова проведе среща с олимпийските ни медалисти по природни науки и техните ръководители

29 юли 2026 | 17:05
На международните олимпиади тази година по математика, физика, химия и биология за България бяха извоювани общо 20 медала - два златни, девет сребърни и девет бронзови

Президентът Йотова: Въпреки някои забележки към бюджета за 2026 г. президентската институция не може да допусне повече институционална и финансова несигурност на държавата

29 юли 2026 | 17:05
В изявление пред медиите държавният глава обяви, че обнародва Закона за държавния бюджет

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЧЛЕН НА КПК

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки