НОВИНИ

Вицепрезидентът Илияна Йотова беше гост на Празника на розата в Казанлък

2025-06-08 14:35:00

Вицепрезидентът Илияна Йотова беше гост на Празника на розата. Тя благодари на жителите на Казанлък, че пазят и развиват 122-годишната традиция на празника.

„Българската роза разнася славата на древната ни история. Тази роза обича България, нашата земя, въздух и слънце и никъде другаде не може да бъде отглеждана“, посочи в приветствието си Йотова. Тя подчерта необходимостта от по-голяма грижа на държавата за развитието на розопроизводството и отглеждането на рози да бъде защитено.

„Българската роза гради най-успешната дипломация, за нея граници няма, тя създава приятелства“, отбеляза вицепрезидентът. Йотова припомни високата оценка за кмета на Казанлък Галина Стоянова от кмета на побратимения му френски град Грас Жером Вио. „Бях горда от високото признание, което получи кметът на Казанлък от столицата на европейската парфюмерия Грас, където бях неотдавна на посещение“, посочи тя. Заедно с кметове на други европейски градове Галина Стоянова участва активно на европейско ниво в защитата на производителите на етерични масла.

„Долината на розите се слива с Долината на тракийските царе. Да пазим и прославяме по света тази история и богатство“, призова вицепрезидентът.


 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Илияна Йотова: Ако не знаем историята си, няма как да покорим бъдещето

22 март 2026 | 19:07
Президентът приветства учениците от Средно училище „Черноризец Храбър“ в Пловдив на концерта им „Там, където се ражда надеждата“

Президентът Йотова: Наш дълг е да завещаем на младите хора на България мир и възможност да развиват своите таланти

21 март 2026 | 14:02
Държавният глава беше гост на празника на Кюстендил „Кюстендилска пролет“

Държавният глава: Още по-актуални са днес посланията на Франкофонията за мир, сигурност, свобода, равноправие

20 март 2026 | 20:08
Илияна Йотова беше гост на концерт, организиран от Министерството на външните работи по повод Международния ден на Франкофонията

Илияна Йотова отбеляза Международния ден на Франкофонията заедно с ученици от Гимназията за преподаване на чужди езици „Симеон Радев“ в Перник

20 март 2026 | 17:05
Илияна Йотова подчерта, че българският модел на обучение на френски език е сред най-добрите

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки