НОВИНИ

Вицепрезидентът беше гост на 105-годишнината на Природо-математическа гимназия „Яне Сандански“ в Гоце Делчев

2025-05-17 09:23:00

От името на държавния глава Румен Радев Илияна Йотова връчи на гимназията плакет „Св. св. Кирил и Методий“

Вицепрезидентът Илияна Йотова беше гост на тържественото отбелязване на 105-годишнината на Природо-математическа гимназия „Яне Сандански“ в Гоце Делчев. В приветствието си тя припомни историята на училището, създало големи български личности с принос за развитието на България. „Преди 105 години прозорливи хора, които са мислили за бъдещето, са построили училище, защото са знаели, че с образование и култура може да се пребори всяка криза“, подчерта Йотова.

Вицепрезидентът изтъкна многобройните успехи на учениците на национални и международни олимпиади и се обърна с думи на благодарност към учителите. „Учителите са хората, които след нашите родители ни дават най-ценното – знания и вяра, че можем“, заяви Илияна Йотова. Тя подчерта, че учителите в ПМГ „Яне Сандански“ постоянно се усъвършенстват, за да отговарят на очакванията на днешния и утрешния ден. „Още по-трудна е мисията ви днес в свят на много предизвикателства да научите децата да отличават доброто от злото, да бъдат добри хора“, посочи вицепрезидентът.

Йотова изтъкна важната роля на родителите в образователния и възпитателния процес. „Учители и родители сме съюзници в името на нашите деца. Огромна е отговорността ни днес да ги предпазим от лапите на престъпления в интернет, улично насилие, агресия помежду им“, заяви вицепрезидентът.

На учениците тя пожела винаги да помнят къде са получили първите знания и умения. „В ПМГ „Яне Сандански“ вашите учители са ви дали най-добрите напътствия в живота, научили са ви да уважавате другия, да обичате Родината, да цените свободата. Само образованият човек може да бъде свободен“, изтъкна Илияна Йотова.

Вицепрезидентът благодари на кмета на община Гоце Делчев за подкрепата за развитието на гимназията. „Когато влезеш в един град, първо впечатление ти правят сградите. В Гоце Делчев детските градини и училищата са с най-хубавите сгради, за да могат децата да се чувстват уютно в своя втори дом. Само един кмет просветител може да прави това“, посочи Йотова.

От името на държавния глава Румен Радев вицепрезидентът връчи на гимназията плакет „Св. св. Кирил и Методий“.

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Румен Радев: Най-важната задача пред ЕС е намирането на мирно решение на войната на нашия континент

10 октомври 2025 | 11:11
Европа трябва да положи усилия, за да не се превръщаме от континент на изобретатели в континент на регулатори, призова държавният глава, който е на посещение в Естония за участие в годишната среща на президентите от групата „Арайолуш“

Вицепрезидентът Йотова поздрави пловдивското Основно училище „Екзарх Антим I“ за 95-годишнината му

7 октомври 2025 | 20:08
„Ще бъда блажен, ако с моята саможертва възкръсне България за нов свободен живот!“ Тези думи на екзарх Антим I – един от най-великите българи, чието име остава недостатъчно познато, трябва да бъдат завет за всички българи. Да черпим от него пример как се обича Родината и как се гради държавност. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова на тържественото честване на 95-годишнината на Основно училище „Екзарх Антим I“ в Пловдив.

Вицепрезидентът: Няма разлика между големи и малки общини – сърцето на България трябва да пулсира навсякъде

7 октомври 2025 | 16:04
Всички общини трябва да бъдат равнопоставени, заяви Илияна Йотова на церемонията по връчване на наградите в националния конкурс „Кмет на годината“

Румен Радев: Авторитетът на България в областта на компютърните науки и информатиката се гради на посветеността и постиженията на поколения учени

6 октомври 2025 | 18:06
Държавният глава връчи отличията в рамките на президентската инициатива Награда „Джон Атанасов“ за 2025 година

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки