НОВИНИ

Президентът: „Българската Коледа“ е кауза, която обединява около себе си все повече хора

2024-11-20 20:43:00
 
В навечерието на Коледните празници и началото на новото 22-ро издание на „Българската Коледа“ държавният глава се срещна с партньори и дарители на благотворителната инициатива
 
„Българската Коледа“ не е обикновена дарителска инициатива, а кауза, която обединява около себе си все повече хора. Тя ни дава и силата да вярваме в бъдещето, защото инвестираме в най-ценния капитал – здравето на нашите деца. Това заяви президентът Румен Радев в приветствие към партньори и дарители на благотворителната инициатива „Българската Коледа“. Държавният глава се срещна с тях в навечерието на Коледните празници и началото на новото 22-ро издание на „Българската Коледа“. На събитието присъстваха вицепрезидентът Илияна Йотова и съпругата на държавния глава Десислава Радева.
 
В приветствието си Румен Радев посочи, че дарителството е силно вкоренено в българските традиции още от Възраждането, когато хора с различен социален статус, образование и професии са завещавали на идните поколения църкви, училища, читалища, университети и болници. По думите му, колкото и днес да е разединен политическият живот, благотворителната инициатива успява да събере хора от целия политически спектър и от най-различни професии и социален статус, за да подкрепят заедно децата в нужда.
 
Държавният глава изказа благодарност към всички партньори и дарители на благотворителната инициатива „Българската Коледа“.  В резултат на  обединените усилия на президентската институция, членовете на Експертния съвет на инициативата „Българската Коледа“ и водещи специалисти в детското здравеопазване, привлечени като консултанти, на медиите, обществени организации и дарителския жест на хиляди добродетелни българи, през 2024 г. „Българската Коледа“ подпомогна деца, нуждаещи се от диагностика, лечение и рехабилитация. 
 
Осигурена е високотехнологична апаратура, която допринася за ранна диагностика, ефективно лечение, прогнозиране на различни състояния, както и ефективно контролиране на хроничните заболявания. 
 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Трима новоназначени посланици връчиха акредитивните си писма на държавния глава Илияна Йотова

28 юли 2026 | 16:04
След церемониите, които се състояха на „Дондуков“ 2, държавният глава проведе срещи с дипломатите

Президентът: Няма как да имаме бюджет с реформи тази година, защото плащаме стари сметки

25 юли 2026 | 11:11
Илияна Йотова подчерта, че има уверенията на премиера Румен Радев, че следващата година един от най-големите приоритети ще бъде детската болница.

Президентът: България има много възможности – трябва ни по-голяма амбиция и самочувствие

25 юли 2026 | 11:11
"Трябва да намерим баланс между институциите, политиците, гражданското общество и този баланс да бъде най-здравата основа, върху която можем да градим успеха на България и да си защитаваме интересите навън“, посочи Илияна Йотова

Президентът: България има нужда от самоличност – да отстоява себе си на европейско и световно ниво

25 юли 2026 | 11:11
България не е страна в конфликта в Близкия изток. Българското правителство постъпи честно и пое своята отговорност с решението за приемане на американски самолети-цистерни в авиобаза „Безмер“, заяви Илияна Йотова

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЧЛЕН НА КПК

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки