НОВИНИ

Вицепрезидентът Илияна Йотова се срещна с кмета на Лос Анджелис Карън Бас

2024-11-05 09:30:00
Вицепрезидентът Илияна Йотова проведе среща с кмета на Лос Анджелис Карън Бас. Йотова беше на посещение в американския град по повод откриването в музея „Дж. Пол Гети“ на изложбата „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“. Вицепрезидентът подари на кмета на Лос Анджелис реплика на фиала от Панагюрското съкровище.
 
Илияна Йотова покани Бас да посети изложбата, в която над 90% от всички експонати са български артефакти. 14 български музея участват с над 150 предмета в експозицията, която се провежда под патронажа на вицепрезидента и ще продължи до 3 март 2025 г. Съорганизатори на изложбата са Националният археологически институт с музей при Българската академия на науките и Министерството на културата. 
 
По време на срещата Илияна Йотова и Карън Бас обсъдиха теми от двустранен характер, като вицепрезидентът посочи, че очаква предстоящата през 2025 г. трета сесия на Стратегическия диалог България-САЩ, която следва да се проведе у нас, да стимулира стратегическото партньорство между двете страни. Илияна Йотова и Карън Бас коментираха сътрудничеството между двете държави в редица области, сред които енергийната диверсификация и отбранителната индустрия. По време на срещата бяха обсъдени и теми от международния дневен ред, сред които миграционните вълни, предизвикани от климатични промени и военни конфликти, регреса в защита на човешките права в световен план.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Румен Радев посети в Пловдив Комплекса за социални услуги „Олга Скобелева“

13 март 2025 | 18:06
Президентът се запозна с дейността на Центъра за социална рехабилитация и интеграция, който предоставя възможности за професионално обучение на деца и младежи от различни рискови групи в различни области.

Румен Радев пред студенти: Най-големият враг на бъдещето е апатията и безразличието към обществените недъзи

13 март 2025 | 18:06
Невъзможно е постигането на лично благополучие на фона на разпадаща се обществена среда, заяви президентът на лекция в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“

Вицепрезидентът към победителките в „Посланик за един ден“: Отстоявайте себе си дори когато срещате критика

13 март 2025 | 17:05
За осма поредна година под патронажа на Илияна Йотова се проведе инициативата на британското посолство в България

Румен Радев: Държавите членки на ЕС следва да вземат стратегическите си решения въз основа на точна оценка на европейските финанси

12 март 2025 | 18:06
Държавният глава се срещна в президентската институция с Илиана Иванова, член на Европейската сметна палата

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки