НОВИНИ

Румен Радев: Българските политици трябва да осъзнаят, че легитимността им се основава върху доверието на гражданите и честността на вота

2024-09-03 20:49:00

Очаквам Централната избирателна комисия,  правителството и особено МВР да гарантират на предстоящите парламентарни избори, че автентичният глас на българите, а не купеният и корпоративен вот, ще определят бъдещето ни. Това заяви президентът Румен Радев пред журналисти в Гурково.

Държавният глава изрази и очакване, че  макар и по трудния начин, българските политици вече са осъзнали, че компроматната война и фокусирането върху политиката на отрицанието, а не върху съзиданието, вкарват България в задънена улица. Легитимността на политиците се основава върху доверието на гражданите и честността на вота, допълни Румен Радев.


 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: Партньорството между науката и бизнеса не трябва да е еднократна инициатива, а стратегически избор за бъдещето на България

16 юни 2026 | 12:12
Богатството на съвременните общества се създава там, където знанието среща предприемаческия дух, а научните открития се превръщат в производство и конкурентно предимство. България има всичко необходимо за това – талантливи учени, креативни инженери, предприемчив бизнес и традиции в науката. Нужно е да превърнем тези предимства в обща национална цел. Това заяви президентът Илияна Йотова при откриването на шестото издание на форума „Наука за бизнес“.

Илияна Йотова: Подпалването на български дипломатически автомобили на територията на Северна Македония е посегателство срещу България

16 юни 2026 | 12:12
Целият свят е заинтересован примирието в Близкия изток да бъде трайно, заяви държавният глава пред журналисти

Президентът категорично осъжда палежа на дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие

15 юни 2026 | 18:06
Позиция на държавния глава Илияна Йотова

Президентът Илияна Йотова подписа указ за назначаване на състава на Централната избирателна комисия

15 юни 2026 | 17:05
Държавният глава проведе процедурата за нов състав на ЦИК, като на 9 юни в рамките на публични консултации партиите и коалициите в настоящия парламент представиха своите предложения за членове. На 12 юни излъчените кандидати бяха изслушани.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки