НОВИНИ

Президентът Радев: Както лозята се отглеждат трудно и буренясват без грижа за тях, така справедливостта и демокрацията изискват нашите ежедневни непримиримост и усилия

2024-02-14 13:25:00

Историята ни е научила, че както лозята се отглеждат трудно и буренясват без грижа за тях, така и държавността, свободата, демокрацията и справедливостта изискват ежедневни усилия и непримиримост. Това заяви президентът Румен Радев в село Покрайна, област Видин, където бе официален гост на традиционното отбелязване на Деня на лозаря и св. Трифон Зарезан. Държавният глава бе придружен от съпругата си Десислава Радева и участва в ритуала по зарязване на лозята в лозовите масиви между селата Гомотарци и Кошава.

Нашата борба е за справедливост, за да няма повече кражби на обществен ресурс и за да може средствата да стигат и до най-отдалечените краища на страната, отбеляза в приветствието си държавният глава.

По думите на Румен Радев обществото ни очаква повече кадърност и морал в управлението, за да може всеки човек да получи възможност за работа, а неговият труд да му гарантира достойно съществуване и удовлетворение. „Няма да се примирим с констатациите и статистиката, че Северозападът е най-бедният край не само в България, но и в целия ЕС“, посочи президентът и допълни, че българският Северозапад е богат с историята и традициите си, има ценно географско положение, плодородна земя и най-вече  честните и трудолюбиви хора. „От нас зависи как ще си подредим държавата, така че този силен потенциал да бъде оползотворен“, каза още Румен Радев.

Държавният глава отбеляза значимостта на днешния празник за българите, който наравно с пожеланията за здраве и благоденствие, свързва народа ни с традициите на предците и вкоренената почит към земята, земеделския труд, гроздето и виното.

„Радвам се да видя толкова много хора днес на площада. Всички вие давате силен знак, че заедно можем много повече, че можем да преодолеем всякакви предизвикателства и да постигнем всякакви цели“ каза още президентът Румен Радев.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Йотова отдаде почит пред барелефа на Левски в Монца

6 февруари 2026 | 16:04
В града живее втората по големина в Италия българска общност

Президентът към българските олимпийци: Цяла България е с вас

6 февруари 2026 | 11:11
Президентът Йотова е в Милано по покана на президента на Международния олимпийски комитет Кърсти Ковънтри за официалната церемония по откриването на Олимпиадата

Президентът: Държавата не може да спре да работи и служебният министър-председател трябва да е наясно с най-належащите проблеми пред страната

4 февруари 2026 | 14:02
Президентът Илияна Йотова се срещна с парламентарната група на „Има такъв народ“ в рамите на конституционната процедура по назначаване на служебно правителство

Президентът Йотова: Нуждаем се от спешни мерки срещу ценовия шок и в подкрепа на най-уязвимите хора

4 февруари 2026 | 12:12
Държавният глава се срещна с парламентарната група на „БСП – Обединена левица“ в рамите на конституционната процедура по назначаване на служебно правителство

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки