НОВИНИ

Президентът Румен Радев: С архитектура, материални и духовни символи Димитровград остава емблема на цяла епоха

2023-09-02 21:49:00

Да строиш е призвание, но да градиш с мисъл за околните и да посветиш своя труд на бъдещите поколения, е истински достойно и благородно. Именно такива са били окрилените младежи преди 76 години, които с воля и ентусиазъм са се изправили срещу сурови предизвикателства, за да построят Димитровград. Това заяви президентът Румен Радев в приветствието си към жителите и гостите на Димитровград по повод празника на града, който днес отбелязва 76 години от създаването си.

„Със своята архитектура и благоустройство, с материалните и духовните символи Димитровград остава емблема на цяла епоха и уникалната история на нашия град се превърна в богатство, което привлича все по-голям интерес не само в България“, каза Румен Радев. Президентът поздрави жителите и ръководството на общината за усилията, посветени на духовното и културно развитие на населеното място, за съхраняване на уникалното наследство и привличане на инвестиции. Вярвам, че Димитровград ще бъде пример за градивно бъдеще и за европейски град, отворен към света, заяви президентът.

Държавният глава посочи още, че днес, когато има опити да се зачеркват традиции, утвърждавани с поколения, обществото ни трябва да си спомни за самоотвержения пример на онези, които с доброволен труд съградиха Димитровград и цяла България.

Преди тържествената програма президентът Румен Радев проведе среща с кмета на общината Иво Димов, на която обсъдиха възможностите за развитието на града, проектите на местната власт и перспективите за благоустройство. На площад „България“ държавният глава и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили прие строя на военнослужещи от 2-ра Тунджанска механизирана бригада.


 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Румен Радев: На днешния светъл празник заставаме единни и с вяра, че нашето Отечество ще пребъде като държава на духа, културата и знанието

24 май 2025 | 21:09
Държавният глава и съпругата му бяха домакини на традиционния прием по случай 24 май

Вицепрезидентът: Обединени, Златен век можем да имаме и днес

24 май 2025 | 16:04
Илияна Йотова откри 20-ата Световна среща на българските медии, организирана от Българската телеграфна агенция

Румен Радев: Хората на знанието, науката и просветата са българската национална плеяда от благородници, в която може да стъпи всеки, ако остане верен на духовното си служение

24 май 2025 | 14:02
Държавният глава участва в тържественото отбелязване на 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност в Благоевград

Истинският успех се разпознава не през очите на другите, а със собственото сърце, заяви президентът Румен Радев пред абитуриентите от Националната хуманитарна гимназия „Св. Св. Кирил и Методий“ в Благоевград

24 май 2025 | 13:01
На зрелостниците от Випуск 2025 на гимназията Румен Радев пожела да вървят решително напред, без да забравят родното училище, грижата и съветите на своите учители.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки