НОВИНИ

Вицепрезидентът беше гост във Варна на регионалната среща на клубовете „Млади възрожденци“ от Североизточна България

2023-06-15 15:06:00

Илияна Йотова е патрон на инициативите на клубовете, част от Общобългарския комитет „Васил Левски“

Вицепрезидентът Илияна Йотова беше гост във Варна на регионалната среща на клубовете „Млади възрожденци“ от Североизточна България. Срещата беше посветена на 150-годишнината от обесването на Васил Левски. В Първа езикова гимназия в морската столица ученици четоха есета за Апостола на свободата, представиха етюди, свързани с живота и делото му, както и музикални изпълнения.

„Благодаря ви, че учите децата на истинска любов към България, а не на кресливо патриотарство. Вие не само посявате семената на познанието, а възпитавате малки хора, които утре като големи ще развиват България. Възпитавате у тях самочувствието, че са българи, наследници на голяма и славна култура, на един народ, заченат от писменост, книжовност и духовност, че имат държава, създала и разпространила славянската цивилизация“, обърна се вицепрезидентът към преподавателите. Тя изтъкна колко трудна е мисията им в днешния глобален свят без граници. „За да бъде успешен, човек трябва да знае корените си, своята идентичност и да се гордее с нея“, посочи Йотова.

Вицепрезидентът поздрави председателя на Общобългарския комитет „Васил Левски“ Васил Василев за всеотдайността и родолюбивата дейност. „За съжаление, малко управници знаят колко много правите за нашите деца. Дейността ви се нуждае от подкрепата на държавата“, заяви Илияна Йотова. „Трябват ни просветени и грамотни управници, за които българското образование е най-важно“, подчерта вицепрезидентът.

Към учениците Йотова се обърна с думите: Гордейте се, че сте българи. Помнете величавата личност Левски, отдавна надскочил времето си. Идеите му за свобода, равенство, независим и равен с европейските народи български народ, са актуални повече от всякога. Ако го четем по-често, но не по задължение, и го разбираме, днес ще вземаме правилните решения. Запомнете завета му – каквото и да правиш, да се обещаеш на отечеството.

По-рано вицепрезидентът разговаря с ръководителите на клубовете „Млади възрожденци“ от Североизточна България. В разговора бяха обсъдени пропуските в учебниците по история, както и опитите за пренаписването на българската история.

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Румен Радев: Всички кризи, през които премина обществото ни, доказаха, че продоволствената сигурност е неделима част от националната сигурност

31 май 2025 | 14:02
Президентът Румен Радев посети XIII Национален събор на овцевъдите в България

Президентът: Поздравявам всички хора, които днес изразяват свободно своето мнение за въвеждането на еврото

31 май 2025 | 13:01
Моята кауза като президент е именно демокрацията и държа гласът на хората да бъде чут, заяви Румен Радев пред журналисти в Лясковец

Вицепрезидентът Йотова откри в село Минерални бани 22-ия Международен детски етнофестивал „Децата на Балканите – с духовност в Европа“

30 май 2025 | 13:01
Вицепрезидентът Илияна Йотова откри в хасковското село Минерални бани 22-ия Международен детски етнофестивал „Децата на Балканите – с духовност в Европа“.

Вицепрезидентът: Девет месеца властта не изпълнява Закона за въвеждане на еврото

30 май 2025 | 12:12
Кой се страхува от сериозен и задълбочен разговор с българското общество за ползите и рисковете от приемането на единната европейска валута, пита Илияна Йотова

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки