НОВИНИ

Вицепрезидентът в Трявна: Нуждаем се от държавници, които като Петко и Пенчо Славейкови да сочат пътя напред

2023-05-26 10:29:00

Илияна Йотова откри Националните Славейкови празници

„Колко са днес енциклопедичните личности като Петко и Пенчо Славейкови, които да ни превеждат през вековете, да съхраняват българското, да сочат светлината?! Нуждаем се от държавници, които като фамилията Славейкови да показват пътя напред.“ С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова откри в Трявна Националните Славейкови празници, които се провеждат под патронажа на държавния глава Румен Радев.

„Трявна е столицата на две огромни културни епохи. На бащата Славейков, за когото водещи бяха традицията и националното, и на сина Славейков – един от най-модерните за времето си хора, който чрез кръга „Мисъл“ проправи пътя на новата модерна литература и философия в българската духовност и изкуство“, посочи в приветствието си Йотова. Тя благодари на жителите на Трявна, че пазят и предават на поколенията българската идентичност, съхраняват неповторимата атмосфера на автентична култура и изкуство.

По-рано вицепрезидентът посети Националната гимназия за приложни изкуства „Тревненска школа“, където се запозна с дейността на училището и трудностите, пред които е изправено.

Илияна Йотова проведе среща с кмета на община Трявна Силвия Кръстева, общинското и областното ръководство. Акцент в разговора бяха проблемите пред общините, породени от липсата на редовен бюджет.

 


 

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: Трябва да се гарантира, че на изборите ще бъде зачетен истинският глас на всеки български гражданин

10 февруари 2026 | 14:02
Държавният глава проведе консултации с представители на парламентарната група на „Величие“ преди назначаването на служебен кабинет

Държавният глава: Консултациите за назначаване на служебно правителство не са място за предизборна кампания

10 февруари 2026 | 12:12
Президентът Илияна Йотова се срещна с представители на парламентарната група ПП МЕЧ преди назначаването на служебен кабинет

Президентът Йотова: Служебният премиер трябва да се справи с множеството предизвикателства пред страната и да организира честни избори

10 февруари 2026 | 10:10
Държавният глава проведе консултации с „Алианс за права и свободи" преди назначаването на служебен кабинет

Президентът Йотова отдаде почит пред барелефа на Левски в Монца

6 февруари 2026 | 16:04
В града живее втората по големина в Италия българска общност

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки