24 October 2025 | 12:12
Президентът Румен Радев посети днес заедно с генералния секретар на Централния комитет на Виетнамската комунистическата партия То Лам и ръководената от него делегация българската компания „Самел 90“ АД

Гарантирането на макроикономическата и финансова стабилност на България в условията на криза обсъди президентът Румен Радев в телефонен разговор днес с председателя на Европейската централна банка Кристин Лагард.
Държавният глава открои действията на служебното правителство за предотвратяване на риска от прекомерно задлъжняване на страната, както и усилията за намаляване на инфлацията, които дават резултат през октомври. Румен Радев подчерта, че основен фактор за овладяване на цените е енергийната диверсификация, която страната ни е постигнала. Създадените условия и разумната фискална политика са добра основа, която служебното правителство ще остави за следващия редовен кабинет, посочи президентът.