НОВИНИ

Държавният глава Румен Радев проведе среща с президента на Европейската инвестиционна банка Вернер Хойер

2022-06-10 15:50:00
 
 
Възможностите за увеличаване на инвестициите в иновации и високи технологии бяха във фокуса на среща между държавния глава Румен Радев и президента на Европейската инвестиционна банка Вернер Хойер, които разговаряха днес на „Дондуков“ 2. 
 
Бъдещето на Европа принадлежи на иновациите и затова са необходими повече инвестиции в тази посока, бе общата позиция по време на разговора. Президентът Румен Радев подчерта потенциала, който България има в сферата на информационните технологии и иновациите със специалистите, с които разполага, като посочи, че в тези области страната ни може да играе активна и ключова роля в региона. 
 
По време на срещата бе откроен значителния ръст в подкрепата на ЕИБ за българската икономика през миналата година, като общия размер на финансираните проекти за 2021 г. възлиза на близо 1 млрд. евро. Държавният глава приветства ползотворното сътрудничество на ЕИБ с бизнеса у нас и оцени високо приноса на банката за насърчаване на предприемачеството и проектите в сферата на високите технологии и иновациите. 
 
Президентът на ЕИБ Вернер Хойер изрази увереност, че успешното сътрудничество със страната ни ще продължи, включително и с проекти, свързани с изграждането на зелена икономика. Той изтъкна подкрепата, която банката е оказала на дружества у нас, засегнати от последиците от пандемията, като през изминалата година е финансирала също и ключови инфраструктурни проекти, които подобряват живота на хората в България. 
 
 
 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Илияна Йотова: Служебният кабинет не е мой избор и не нося отговорност за състава му

19 февруари 2026 | 11:11
Гаврата с българската конституция лиши президента на Република България от възможността да изпълни едно от най-важните си конституционни правомощия – определянето на служебен министър-председател и служебни министри

Президентът Йотова подписа укази за назначаване на служебно правителство и насрочване на избори за Народно събрание на 19 април

19 февруари 2026 | 08:08
Илияна Йотова ще присъства на церемонията по полагане на клетва от служебното правителство в Народното събрание

Президентът Илияна Йотова: Най-важната задача пред служебното правителство е подготовката на честни парламентарни избори

18 февруари 2026 | 12:12
В изпълнение на чл. 99 ал. 5 от Конституцията кандидатът за служебен премиер Андрей Гюров представи състав и структура на Министерски съвет

Държавният глава: Преходът към по-устойчива икономика е колективен процес и преход от „аз“ към „ние“

17 февруари 2026 | 17:05
Президентът Илияна Йотова участва в откриването на форум, посветен на предизвикателствата пред устойчивото развитие

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки