НОВИНИ

Президентът: Увеличаващият се риск от природни бедствия, аварии и катастрофи изисква изграждането на още по-силен национален капацитет за реакция

2021-09-14 13:33:00
 
 
По думите на Румен Радев високоотговорната мисия на българските пожарникари гарантира спокойствие в обществото 
 
Дългът, честта и готовността за саможертва не са празни понятия за българските пожарникари. Благодарение на високоотговорната им мисия в обществото ни има спокойствие и българите знаят, че дори в най-трудния момент могат да разчитат на държавата в тяхно лице. Това заяви президентът Румен Радев по повод професионалния празник на българските пожарникари, който бе отбелязан днес в Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – МВР в столицата. 
 
 „Днес е ден за отдаване на признателност към достойните българи, които създадоха тази служба и поколенията смели огнеборци, които я укрепиха, за да имаме надеждна противопожарна служба днес“, отбеляза в приветствието си държавният глава и подчерта, че още в годините на нейното създаване трудната и рискована пожарникарска професия се превръща във важен елемент за утвърждаването на българската държавност. 
 
Румен Радев посочи, че за българските огнеборци съвремието носи своите предизвикателства. Тенденцията за увеличаване на риска от природни бедствия, аварии и катастрофи изисква изграждането на още по-силен национален капацитет за реакция. „Ще продължавам да настоявам България да има съвременен център за наблюдение, координация и управление, ранно оповестяване и ефективност, който да спомогне усилията на българските пожарникари и да им осигури необходимото съвременно оборудване и условия  за подготовка“, заяви още президентът. Той подчерта и необходимостта от подобряване на координацията между институциите за подготовка на доброволците, както и укрепване на капацитета на общините.
 
Президентът изрази признателност към пожарникарите на България, които и тази година, оказвайки помощ на нашите съседи и приятели, отново са доказали, че в труден момент може да се разчита на нашата страна.
 
 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Румен Радев приветства над 220 деца от Пазарджик, които се включиха в инициативата „Спортувай с президента“

15 март 2025 | 14:02
Държавният глава откри в града модернизирани зали в Регионалния център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование

Президентът: Тези, които опорочиха изборите, атакуват институциите и са силно разтревожени, че не успяха да сринат напълно законността

15 март 2025 | 13:01
Държавният глава призова за сериозна промяна в организацията и провеждането на българските избори и в цялостното отношение към изборния процес

Президентът Румен Радев посети в Пловдив Комплекса за социални услуги „Олга Скобелева“

13 март 2025 | 18:06
Президентът се запозна с дейността на Центъра за социална рехабилитация и интеграция, който предоставя възможности за професионално обучение на деца и младежи от различни рискови групи в различни области.

Румен Радев пред студенти: Най-големият враг на бъдещето е апатията и безразличието към обществените недъзи

13 март 2025 | 18:06
Невъзможно е постигането на лично благополучие на фона на разпадаща се обществена среда, заяви президентът на лекция в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки