НОВИНИ

Президентът Румен Радев проведе работна среща с посланика на Германия Кристоф Айххорн

2021-04-22 16:13:00

Държавният глава Румен Радев проведе днес работна среща на „Дондуков“ 2 с посланика на Федерална република Германия в България Кристоф Айххорн.  

Двустранното икономическо партньорство, перспективите за устойчиво развитие на бизнес климата в България, както и потенциалът за повишаване на добавената стойност в производствата, създадени с германски инвестиции у нас, бяха сред акцентите на срещата. Обща бе оценката, че голямата общност от около 400 хиляди български граждани, които живеят и работят в Германия, но остават свързани с родината си, е реален фактор за трансфера на нови знания, умения и модели за развитие на бизнес средата в България.    

Енергийната трансформация в рамките на ЕС и подходите за изграждане на модерна и въглеродно неутрална енергетика, като се отчитат и социалните аспекти на този дългосрочен процес, също бяха обсъдени по време на срещата. Двамата размениха мнения и по политиката на разширяване на Европейския съюз, както и за провеждането в София на предстоящата среща на върха на инициативата „Три морета“, на която Германия е стратегически партньор.

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: За да се стимулира гражданската активност на парламентарния вот, институциите трябва да са гарант за добрата организация на изборите

8 април 2026 | 15:03
Президентът Йотова посочи, че е важно 11 дни преди изборния ден да се направи равносметка за хода на подготовката и евентуалните рискове за провеждането на нормални, честни и прозрачни избори, какъвто ангажимент институциите имат пред гражданите.

Илияна Йотова: С експертизата на медиците и учените ще постигнем по-доброто управление на здравеопазването

7 април 2026 | 19:07
Президентът беше гост на Празника на научноизследователската и преподавателска дейност на Медицински университет – София

Президентът Илияна Йотова за конфликта в Близкия изток: Хората очакват диалог, а не заплахи, мир, а не война

7 април 2026 | 16:04
Призовавам всички страни, които участват в конфликта, да проявят разум, сдържаност и отговорност

Държавният глава Илияна Йотова удостои медийната платформа „24 часа“ с Почетния знак на президента

7 април 2026 | 16:04
Вестник „24 часа“ и изданията от групата му започнаха да излизат в началото след промените и запечатаха върху своите страници най-големите вълнения, мечти, очаквания и надежди на българите. Медията беше една от първите, които изгради успешно моста от хартията към дигиталното пространство, а многобройните инициативи на платформата показват осъзнатата им обществена роля. Това заяви държавният глава Илияна Йотова, която удостои медийната платформа „24 часа“ с Почетния знак на президента.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки