НОВИНИ

Президентът наблюдава демонстрации от военноморското учение с международно участие "Бриз 2020"

2020-07-17 10:24:00

Президентът и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев присъства на деня за високопоставени гости на националното военноморско учение с международно участие "Бриз 2020". На Морската гара в Бургас държавният глава беше посрещнат с военни почести.

От борда на фрегата „Горди“ президентът наблюдава демонстрации на операции по морска сигурност в отговор на кризи. Военнослужещите демонстрират действия по ликвидиране на пожар на кораб в пристанище, преодоляване на последствията от инцидент с търговски кораб на море, операция по овладяване на похитен търговски кораб, евакуация на ранен военнослужещ.

В ежегодното учение „Бриз“ участват 27 плавателни съда, 2 самолета, 7 вертолета и 2 413 военнослужещи от ВМС на България, Белгия, Грузия, Гърция, Италия, Испания, Румъния, САЩ, Турция и Франция, Втората постоянна група кораби на НАТО от силите за отговор на Алианса.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: Управляващите, претендиращи да защитават интересите на гражданите с въвеждането на еврото, трябва да потърсят именно тяхната подкрепа

10 май 2025 | 14:02
Българските правителства имат ангажимент към договор, сключен с ЕС, но техният най-голям ангажимент е именно към българите, заяви Румен Радев пред журналисти в Кричим

Румен Радев: Там, където земята е щедра, а традициите, трудолюбието и упоритостта се срещат с далновидност, енергичност и воля в местната власт, резултатът е налице

10 май 2025 | 14:02
Президентът посети град Кричим

Държавният глава: Почитта към загиналите за България ни задължава не само да пазим чиста паметта им, но и да вложим на свой ред силите си в изграждането на свободна и правова държава

9 май 2025 | 23:11
За нашите дела наследниците ни ще съдят по това каква България оставяме след себе си и никой политик и гражданин не може да избяга от отговорността си пред собствения си народ и от своя изпит пред историята. Това заяви Румен Радев в Перущица, където участва в тържественото отбелязване на 149-ата годишнина от Априлското въстание.

Румен Радев: Необходими са обединени усилия за развитието на децата като здрави и уверени млади хора

9 май 2025 | 21:09
Светът се превръща в арена на все по-изострена конкуренция и бъдеще имат държавите, които инвестират не само в наука, икономика, високи технологии, а и в своите млади хора, за да бъдат те здрави и устойчиви. Това заяви президентът Румен Радев, който приветства участниците и организаторите в четвъртото издание на „Гала вечер на талантите“.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки