НОВИНИ

Започва конкурсът за отличията в инициативата на президента Награда „Джон Атанасов“ – 2020 година

2020-05-22 11:15:00

На 25 май 2020 г. стартира ежегодният конкурс за Наградата „Джон Атанасов“ на Президента на Република България, носещ името на световноизвестния изобретател от български произход Джон Атанасов – създател на първия електронен цифров компютър с регенеративна памет.

От 2003 г. – началото на инициативата,  Наградата „Джон Атанасов“ се връчва на млади български учени и изследователи в областта на компютърните науки за техните изключителни постижения в световен мащаб. 

Сред лауреатите на президентската награда са ръководители на изследователските центрове на водещите в областта на компютърните науки научно-изследователски институти и мултинационални компании в света.

Участниците в конкурса за наградата през 2020 г. ще се съревновават за отличия в следните категории:

1.    Награда „Джон Атанасов“ на Президента на Република България;
2.    Две Грамоти „Джон Атанасов – Ученици и техните преподаватели“ – за успехи, постигнати през годината от екип ученик-преподавател в международните олимпиади по информатика, и за успехи, постигнати през годината от екип ученик-преподавател в международните олимпиади по информационни технологии;
3.    Грамота „Джон Атанасов – за проект с голям обществен принос“;
4.    Грамота „Джон Атанасов – за дебютен пробив в областта на компютърните технологии“;
5.     Грамота „Джон Атанасов – вдъхновител и създател на таланти”.

Носителите на Наградата и Грамотите „Джон Атанасов“ се определят от жури, съставено от водещи в областта на компютърните науки учени и експерти.

Крайният срок за кандидатстване за отличията в отделните категории на Наградата „Джон Атанасов“ е 14 септември 2020 година.

Правилата за всяка от категориите и необходимите документи за участие в конкурса са публикувани на официалния уебсайт на президентската институция.

Допълнителна информация може да получите на тел. 02/9239207 и 02/9239393, и на е-mail: nagradajohnatanasoff@president.bg.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Радев: Гневът от беззаконието ще се стовари върху тези, които го предизвикват

21 ноември 2025 | 20:08
Запазената марка на тартора на правителството, който тайно лети към Дубай с частен „Фалкон“, е да съсипва и разпродава всичко, до което се докосне, заяви Румен Радев

Румен Радев: Доказаната във вековете толерантност на българския народ е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма

21 ноември 2025 | 17:05
България разчита на подкрепата на Американския еврейски комитет за популяризиране на светлия пример за спасяването на българските евреи през Втората световна война, подчерта държавният глава на среща с вицепрезидента за Европа на Американския еврейски комитет

Вицепрезидентът: Управляващото мнозинство няма да допусне дискусия по темата за референдума и еврото

20 ноември 2025 | 19:07
Всеки сам може да си отговори на въпроса дали президентът беше прав да поиска референдум за готовността на България да приеме еврото, заяви Илияна Йотова

Вицепрезидентът: Вместо да бъде съюзник, държавата избра да е опонент на българския бизнес

20 ноември 2025 | 11:11
Илияна Йотова беше гост на церемонията по връчването на наградите „Мистър и Мисис Икономика“

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки