НОВИНИ

Президентът поздрави местните власти в Елин Пелин за активната икономическа и социална политика

2020-05-19 16:55:00

Държавата да осигурява своевременна подкрепа на бизнеса за запазване на заетостта и производството за преодоляване на кризата, призова Румен Радев, след като посети високотехнологично предприятие в града

Президентът Румен Радев посети днес град Елин Пелин и проведе среща с кмета Ивайло Симеонов и общинското ръководство. Държавният глава открои ролята на местните власти за активната икономическа и социална политика в общината. На семейства с трето дете се предоставя финансова подкрепа от 4 хил. лв.

Като приоритети на управлението на Елин Пелин кметът Ивайло Симеонов открои улесняването на инвестициите, ускоряването на процеса на административно обслужване на гражданите и съхраняването и развитието  на българския фолклор и национални традиции. През изминалите години в общината са привлечени инвестиции от 300 млн. лева.

Държавата да предоставя своевременна подкрепа на бизнеса за запазване на заетостта и производството за по-бързото преодоляване на икономическата криза, призова Румен Радев след като посети в Елин Пелин специализирано в производството на соларни технологии предприятие. Компанията е сред водещите в света производители на плоски соларни панели за нагряване на вода, като от 7 години е пренесла цялата си производствена дейност в България. Произведeната продукция е предназначена за износ и се реализира в 40 страни в цял свят.

Държавният глава поздрави работниците и ръководството на високотехнологично предприятие, което е възстановило производството и износа благодарение на съвременен мениджмънт и иновативност, въпреки че все още не е получило подкрепа от страна на държавата.
 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Илияна Йотова отличи с Почетния плакет на президента българските спортисти от Световното първенство за атлети със синдром на Даун

14 юли 2026 | 13:01
Успехите на атлетите и техните треньори доказват, че няма преграда пред човешките възможности, когато има упоритост, амбиция и подкрепа, заяви президентът

Президентът Йотова посети космическия център на „ЕндуроСат“

7 юли 2026 | 18:06
Държавният глава проследи на живо изстрелването на 10 сателита, разработени и произведени от българската компания

Илияна Йотова: Българската математическа школа не признава географските граници

6 юли 2026 | 11:11
Държавният глава откри Международната конференция „Дни на математиката в София“, която се провежда под неин патронаж

Президентът Илияна Йотова: Празникът на МВР е ден на признателност към всеки полицай, пожарникар, спасител, който със себеотрицание изпълнява дълга си

5 юли 2026 | 11:11
Държавният глава участва в отбелязването на годишнината от създаването на Министерството на вътрешните работи

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЧЛЕН НА КПК

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки