НОВИНИ

Държавата да се върне в селата настоя вицепрезидентът

2020-02-14 13:46:00

Европейските средства не са достатъчни, необходима е специална програма за развитие на малките населени места, убедена е Илияна Йотова

„Българската държава трябва да се върне в селата, в малките населени места, да изработи специална програма за тяхното възраждане.“ Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова на честването на Деня на лозаря и празника на св. Трифон Зарезан, организирано от ЗТПК „Александър Стамболийски“ в село Славовица, област Пазарджик.

„Когато държавата кани младите хора да се върнат тук, първо самата тя трябва да влезе в селата и малките градове, като създаде необходимите условия за тяхното развитие“, посочи вицепрезидентът. Илияна Йотова е категорична, че европейските средства не са достатъчни и е необходима намесата на държавата.

„От тези земи някога Александър Стамболийски казваше, че българската държава може да се възроди, когато българинът остане здраво свързан с българската земя“, изтъкна вицепрезидентът.

„Днес всички, които сме се събрали тук, трябва да дадем своя обет, че ще направим всичко възможно тази плодородна и благословена земя да пребъде“, призова Илияна Йотова.

Приветствието си вицепрезидентът завърши с пожелание за здраве и богата реколта и с думите на Луи Пастьор: В бутилка вино има повече философия, отколкото във всички книги.

Обредното зарязване на лозите бе извършено от вицепрезидента Илияна Йотова, председателя на ЗТПК „Александър Стамболийски“ Иван Костов и кметския наместник на село Славовица Славчо Велков.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Йотова откри Конференцията на ръководителите на службите на военния аташе

1 юли 2026 | 16:04
В приветствието си държавният глава даде висока оценка на работата на Служба „Военно разузнаване“

Стартира конкурсът за отличията в инициативата на президента Награда „Джон Атанасов“ – 2026 година

1 юли 2026 | 12:12
Крайният срок за кандидатстване за отличията в отделните категории на инициативата Награда „Джон Атанасов“ е 9 септември 2026 година

Президентът номинира Павел Гайдаров за член на Комисията за противодействие на корупцията

30 юни 2026 | 16:04
Кандидатурата е на основание чл. 7, ал. 1, т. 2 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности

Президентът Илияна Йотова беше удостоена с почетното звание „Доктор хонорис кауза“ на Българската академия на науките

30 юни 2026 | 14:02
Откритията на българските учени днес създават икономиката на страната. Нека тяхната амбиция в науката заедно да превърнем в амбиция за България, подчерта в академичното си слово държавният глава

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЧЛЕН НА КПК

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки