НОВИНИ

Вицепрезидентът: Трябват ни същата увереност и воля на дедите ни отпреди 111 години

2019-09-22 14:01:00

22 септември е предизвикателство и отговорност за държавниците, защото силна и просперираща държава се гради със силни институции, убедена е Илияна Йотова

„Трябва ни същата увереност на дедите ни отпреди 111 години, които знаеха къде искат да стигнат, как да строят бъдещето. Трябват ни същата воля и сила, независимо от конюнктура, от свои и чужди интереси.“ С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова приветства жителите и гостите на град Троян, където заедно с тях чества Деня на независимостта на България.

Вицепрезидентът определи 22 септември като предизвикателство и отговорност към общество, политици и държавници. „Предизвикателство е към нас като общество и граждани, защото е необходимо да повярваме в собствените си сили, в силата на единението. Предизвикателство е пред политиците, защото трябват  конкретни политики, разумни и полезни за хората.  Предизвикателство е пред държавниците, защото силна и просперираща държава се гради със силни институции“, изтъкна Илияна Йотова. По думите на вицепрезидента днес имаме нужда от силни хора, отговорни за съдбините на България и българския народ, за да може всеки българин да живее достоен живот.

Вицепрезидентът Йотова заяви, че 111 години поколения българи преживяват и триумфи, и трагедии, успехи и крушения, противопоставяне и обединение. „Пишем своята история като народ, което не би било възможно без 22 септември 1908 година. Обявяването на независимостта е извор на самочувствие и национален оптимизъм“, посочи вицепрезидентът.

Илияна Йотова призова често да се вглеждаме в избелелите фотографии от тези паметни събития, защото „те ни срещат с хора – смели, дръзки, горди“. По думите на вицепрезидента това бяха истински водачи, които имаха едно верую и една мисия – да върнат величието на един народ, пет века потъпкван, но съхранил българщината, да строят съвременна, модерна и просперираща България на обединените и независими българи.

По-късно кметът на община Троян Донка Михайлова показа на вицепрезидента Илияна Йотова традиционната улица на занаятите в центъра на града.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Румен Радев: Въвеждането на единната европейска валута може и трябва да стане с убедителен национален консенсус, а не с пренебрежително незачитане на волята на хората

9 май 2025 | 19:07
Държавният глава внася в Народното събрание предложение за провеждане на национален референдум с въпроса: „Съгласни ли сте България да приеме единната европейска валута „евро“ през 2026 г.?“

Румен Радев: Когато паметта за кръвопролитията изчезне, те неизбежно се повтарят

9 май 2025 | 15:03
Държавният глава и върховен главнокомандващ проведе среща с представители на военно-патриотичните съюзи на ветераните в България

Вицепрезидентът Йотова участва в церемонията на наградите „Учител на годината“

9 май 2025 | 15:03
Моята лична мисия е да защитавам високото ниво на българското образование и авторитета на българския учител. С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова поздрави присъстващите на церемонията по награждаване на победителите в 28-ия Национален конкурс „Учител на годината“, който се организира от Синдиката на българските учители.

Румен Радев: На 9 май Европа трябва да си спомни, че обединението и просперитета станаха възможни заради изкореняване на съперничествата, омразата и споровете, довели до Втората световна война

9 май 2025 | 10:10
80 години след края на Втората световна война международни спорове отново се решават със силата на оръжието, а Европа няма визия за края на войната и установяване на мира, заяви държавният глава пред журналисти

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки