НОВИНИ

Актуалният дневен ред на ЕС обсъди президентът Росен Плевнелиев с посланиците на държавите членки на ЕС, Швейцария и Норвегия

2016-06-14 15:11:00

Актуалният дневен ред на Европейския съюз обсъди президентът Росен Плевнелиев на работна среща с посланиците на държавите членки на ЕС, Конфедерация Швейцария и Кралство Норвегия, в рамките на Холандското ротационно председателството на Съюза.
 
В период на трансформация предизвикателствата са сериозни, но европейският проект за мир, върховенство на закона и защита на човешките права няма алтернатива, беше подчертано по време на разговора.
 
Държавният глава и европейските дипломати споделиха загриженост от нарастващия евроскептицизъм, като същевременно посочиха, че не е налице конкретен и задълбочен дебат по факторите, които го причиняват. ЕС трябва да бъде силен и обединен във времена на нестабилност и трудности, подчерта президентът Росен Плевнелиев пред дипломатите.
 
Стабилността на страната е ключов фактор за икономическия растеж и привличането на инвестиции, но реформите са неразделна част от този процес, беше подчертано още по време на разговора.
 
Посланиците от ЕС, Швейцария и Норвегия заявиха подкрепа за реформата в съдебната система и изразиха надежда Законът за съдебната власт да бъде приет от Народното събрание в най-кратки срокове. Дипломатите също така апелираха за постигане на напредък в борбата с корупцията.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Вицепрезидентът: Голямото семейство на ВМА е обединено от човечността

1 декември 2025 | 11:11
За екипите на болницата смелостта е навик, заяви Илияна Йотова на тържественото честване на 134-годишнината на Военномедицинската академия

Държавният глава: Ботевград не само пази историята и традициите, но и се развива с поглед към бъдещето

29 ноември 2025 | 14:02
Президентът Румен Радев участва в отбелязването на празника на Ботевград и 148 години от Освобождението на града

Румен Радев: Докато хазната е в ръцете на коалиция „Магнитски“, парите ни ще пълнят джобовете на техните тартори

29 ноември 2025 | 12:12
Приветствам всички хора, които надигат глас и напомнят на социопатите и биячите в парламента, че България е и ще бъде демокрация. Това заяви пред журналисти в Ботевград президентът Румен Радев.

Държавният глава отличи с орден „Мадарски конник“ първа степен посланика на Република Ирак у нас Лина Омар

28 ноември 2025 | 15:03
Президентът посочи в словото си, че България високо цени отношенията си с Ирак, който е важен партньор в региона на Близкия изток

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки