НОВИНИ

Маргарита Попова прие деца сурвакарчета по случай празника Василица – ромската Нова година

2015-01-14 12:39:00

„Етносите са мост между разнообразието в обществата на всяка една държава. В общуването помежду си ние развиваме нашата толерантност“, отбеляза вицепрезидентът Маргарита Попова, която прие на „Дондуков“ 2 сурвакарчета по случай празника Василица – ромската Нова година. Учениците и техните учители са от ОУ „Васил Левски” в с. Караджово, Община Садово.

„С вашата детска енергия и усмивки вие и вашите преподаватели неутрализирате злото в заобикалящото ни ежедневие“, обърна се към децата Маргарита Попова.

Директорът на училището Красимира Благоева посочи, че в повереното й учебно заведение възпитават децата в дух на разбирателство и отговорност. „Този, който иска да получи добрина, трябва да сътвори добро“, подчерта Благоева.

Децата отправиха пожелания за здраве и успех и представиха традиционни сурвакарски песни.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: За да се стимулира гражданската активност на парламентарния вот, институциите трябва да са гарант за добрата организация на изборите

8 април 2026 | 15:03
Президентът Йотова посочи, че е важно 11 дни преди изборния ден да се направи равносметка за хода на подготовката и евентуалните рискове за провеждането на нормални, честни и прозрачни избори, какъвто ангажимент институциите имат пред гражданите.

Илияна Йотова: С експертизата на медиците и учените ще постигнем по-доброто управление на здравеопазването

7 април 2026 | 19:07
Президентът беше гост на Празника на научноизследователската и преподавателска дейност на Медицински университет – София

Президентът Илияна Йотова за конфликта в Близкия изток: Хората очакват диалог, а не заплахи, мир, а не война

7 април 2026 | 16:04
Призовавам всички страни, които участват в конфликта, да проявят разум, сдържаност и отговорност

Държавният глава Илияна Йотова удостои медийната платформа „24 часа“ с Почетния знак на президента

7 април 2026 | 16:04
Вестник „24 часа“ и изданията от групата му започнаха да излизат в началото след промените и запечатаха върху своите страници най-големите вълнения, мечти, очаквания и надежди на българите. Медията беше една от първите, които изгради успешно моста от хартията към дигиталното пространство, а многобройните инициативи на платформата показват осъзнатата им обществена роля. Това заяви държавният глава Илияна Йотова, която удостои медийната платформа „24 часа“ с Почетния знак на президента.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки