НОВИНИ

Изработването на Закон за Националната служба за охрана ще бъде сред основните задачи пред бъдещото ръководство на службата

2014-04-22 19:07:00

Продължават консултациите между институциите за нов директор на Национална служба за охрана. Това заяви президентът Росен Плевнелиев пред журналисти. „За мен е важно да има диалог. Не бих искал да има изненади с решения, които могат да се окажат неработещи“, коментира държавният глава.

Едно от изискванията на президента към бъдещото ръководство на НСО ще бъде в посока на затвърждаване на правилата чрез изработване на Закона за националната служба за охрана, който да бъде внесен и разгледан от Народното събрание. „Надявам се много скоро консултациите да доведат до консенсус между институциите, за да може службата да има достойно ръководство и да си върши добре работата“, каза Росен Плевнелиев. Президентът допълни, че това трябва да бъдат хора от системата, които я познават много добре. Това ще повиши и мотивацията на служителите, счита държавният глава.

В отговор на въпрос президентът посочи, че ще издаде в срок указ за обнародване на последните промени в Изборния кодекс, които се отнасят до състава на Централната избирателна комисия. „Радвам се, че народните представители поправиха един недобре работещ текст и за мен е много по-лесно да си свърша работата в законните процедура и срок. Ще действам както винаги – по закон, бързо и ефективно“, категоричен беше държавният глава.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът наложи вето върху промените в Изборния кодекс, които ограничават правото на глас в чужбина

11 февруари 2026 | 15:03
Илияна Йотова изтъква, че където и да се намират, гражданите на България имат всички права и задължения по Конституция и държавата е длъжна да осигури равенство и при упражняването на избирателното право.

Президентът: Трябва да се гарантира, че на изборите ще бъде зачетен истинският глас на всеки български гражданин

10 февруари 2026 | 14:02
Държавният глава проведе консултации с представители на парламентарната група на „Величие“ преди назначаването на служебен кабинет

Държавният глава: Консултациите за назначаване на служебно правителство не са място за предизборна кампания

10 февруари 2026 | 12:12
Президентът Илияна Йотова се срещна с представители на парламентарната група ПП МЕЧ преди назначаването на служебен кабинет

Президентът Йотова: Служебният премиер трябва да се справи с множеството предизвикателства пред страната и да организира честни избори

10 февруари 2026 | 10:10
Държавният глава проведе консултации с „Алианс за права и свободи" преди назначаването на служебен кабинет

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки